kelebek

0 /
apsu
hatta içimde kelebekler uçuşuyor deyimi de kelebeğin kısa olan ömründen kaynaklanır şöyle ki;

içimde kelebekler uçuşuyor demek bir kıpırtı,bir mutluluk anında telafuz edilir.fakat kelebeğin ömrü 24(yirmidört)saat olduğundan ki o surec icerisinde kelebek içinizde ölür ve mutluluğunuz 1(bir)günden fazla sürmez...

(bkz: bugün depresyona giresim var)
(bkz: karamsarım muhtemelen)
darth sidious


bu stilde, yüksek derecede kuvvet hareketlilik ve suya alışkanlık bulunmasını gerektirdiğinden yüzmeye yeni başlamakta olanlar kelebek stilinde yüzmeyi normal olarak diğer yüzme stillerini öğrendikleri kadar kısa sürede öğrenemezler.gerçekten, bu stil, genellikle, diğer yüzme stillerinde ustalaşmış olanlara öğretilir. bazı öğretmenler, gereksiz yere, bu yüzme stilini öğretmekte isteksiz davranırlar, diğer bazıları ise, bir sınıf veya bireye verdikerli ilk derslerde basitleştirilmiş şekli ile bu stili bir eğlence faaliyeti olarak kullanırlar.

su üzerinde durabilme kabiliyeti, bu stil için çok önemlidir. çünkü; kollar suyun üzerinde başlangıç durumuna geçerken baş nefes almak için yukarı kalkar. vücutları su üzerinde iyi durabilenler bu hareketi iyi duramayanlardan çok daha az gayretle başarabilirler. omuz çemberindeki hareketlilik eksikliği çoğu kez kollarının başlangıç durumuna geçisinin yavaş olmasına ve dolayısıyla de yüzüş durumunun bozulmasına sebep olur. bu duruma ilaveten kolların suyun dışına tam olarak çıkmaması tedricen artan bir direnç oluşturacak ve sonunda yüzebilmek imkansız olacaktır.

dolayısıyla, vücudun doğal yapısı, bazı kimselerin başkalarından daha fazla başarılı olmasını sağladığı doğrudur. mamafih bütün çocuklara kelebek stili yüzmeyi deneme fırsatı verilmelidir, çünkü, hepsi bu stilde ustalaşmayı başaramasa bile, ilerleyen uygulamalar su içinde yararlı deneyimler kazandırır.

vücut durumu
vücut mümkün mertebe yatay tutulmalı ve baş doğal kesmelidir. aralıklı veya birbirini sıra ile takib eden nefes alp verme hareketi bu yüzme durumunu korumakta çok yardımcı olur. kol ve bacak hareketlerinin tepkisi nedeniyle vücudun dalgalanmasının önüne geçilemez.usta bir yüzücüde dalgalanma derecesi kontrollü ve azdır ancak bu stili yeni öğrenmekte olanda kontrolsüz ve fazladır.

bu stille yarışmalarda yüzüldüğü zaman yüzme kuralları vücudun göğüs üzerinde tutulmasını ve omuzların yatay olmasını istemektedir.
orqn
garip hayvanlar bunlar,odaya bir girdiler mi yandınız.boyuna posuna bakmadan üzerime üzerime uçuyor hayvan.beni sevdiğinden mi yapıyor bilmiyorum ama çok akıllıca bir hareket değil bu yaptığı.zaten 1 günlük ömrü var,onu da efendi gibi kimseyi rahatsız etmeden yaşasın gitsin sonra.

edit:düştü öldü lan hayvan.valla ben bir şey yapmadım kendi öldü.yazdıklarımı okudu ve gururuna yediremedi herhalde.
cimento
henri charriere’in romanı. gerçektir. firar yapmaya endeksli şahsiyet. bu arada firar sırasında karıştırmadığı halt kalmıyor. bir adam bu kadar macerayı nasıl yaşar pesss!
murtyy
hayatının 1 gün gibi bir sürede başlatıp bitirebilen dünyada farklı renk tonlarına sahip hayvandır.kelebek türlerinin bazıları kendilerini aşarakta 1 günden daha uzun bir süre yasayabiliyor
kurutulmus kelebek
koleksiyonu yapılan yaratı. kendisine hayvan demek inanılmaz garip olmakla birlikte, bir günlük ömrünü bedeninin küçüklüğü itibariyle biz insanlardan ya da ebatlı hayvanlardan farklı yaşadığını düşündürüyor. birde kısacık ömrünü heba eden koleksiyoncular var ki onlar ayrı bir entry mevzusu olur.
0 /

neden bekliyorsun?


bu sözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaştığın bir platform, hislerini tercüme eden özgür bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol