kedi nanesi

urban f
( yabani sümbül ) :ballıbabagiller familyasından; kırlarda yetişen beyaz ve pempemsi çiçekli bir bitkidir. istanbul ve iç anadolu bölgesinde görülür. kediler çok sever.

kullanıldığı yerler:
hazım sistemini düzeltir. hazmı kolaylaştırır. mide ve bağırsak gazlarını söktürür. karın ağrılarını giderir. astım grip ve bronşitin sebep olduğu nefes darlığını geçirir. idrar söktürür. bağırsak solucanlarını düşürür. ağrılı aybaşı kanamalarında faydalıdır. iktidarsızlığı giderir. sinirleri yatıştırır.
independence
yaramaz kedileri sakinlestirmek icin kullanilan, toz ve sprey formlarinda satilan bir bitki özü.

alinti: Kedi nanesi, nane familyasından mevsimlik bir bitkidir. Kökeni Kuzey Afrika ve Akdeniz olmakla birlikte, günümüzde Avrupa ve Kuzey Amerika'da yaygın olarak yetişmektedir. Kedi nanesi adı verilirken esin kaynağı oluşturan faktör, kuşkusuz kedilerin bu bitkinin lezzetini iyi bilmesidir.

alinti degil: toz ve / veya sprey formda satilanlari 45tl dir pek cok petshopta. misal ben tirmanma tahtasına sıktım, cevresinden ayrilmaz oldu. ancak kedi nanesinin etkisi de gecicidir. 5 ila 15 dakika sureli etkileri varmis ve yeniden etki gosterebilmesi icin 1 saat kadar bir zamanin gecmis olmasi gerekmekteymis.
independence
gece 03:30 da uyuyana kadar ise yarar bu nane ama ne zaman ki saat 06:30 olur ve kedinin ruhuna lucifer kacar, gozlerinin aki siyaha donusur, o dakikadan sonra yeniden uyuyana kadar(07:30 / 08:30) hicbir ise yaramaz. zaten o dakikadan sonra gozunun onune canli fare atsan yine de beni isirmak isteyecek herhalde haysitey yoksunu hayvan.

neden bekliyorsun?


bu sözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaştığın bir platform, hislerini tercüme eden özgür bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol