kedi ayağındaki inanılmaz dayanıklılık

independence
daha 3 aylik olan yavru bir bebek kedinin patilerine gunde en az 8 kere terlikle ve fakat yanlislikla basmam sonucunda test edip onayladigim dayaniklilik.

1,85 boyunda gayet iriyari bir adamim. bahsettigim kedinin boyu benim elimle yaklasik bir karis, agirligi 1 kilo civari. bu minik yavrunun benim agirligimdaki birinin terlik araciligi ile ayagina defalarca basilmasina ragmen gosterdigi bu dayaniklilik ve vakurluk bir mucize degil de nedir? gerci kabahatin cogu onda, bu yuzden vicdanim rahat.

kahve almaya kalkiyorum, mutfagin kosesinde pusu kurup beni gordugu anda bulundugu noktadan 1 metre civari yukari sicrayip ayagima saldiriyor. banyoya gidiyorum, karsisindaki odanin kapi pervazinda sniper misali bekliyor ta ki ben cikana kadar. cikinca ayni islem, 1 metre yukari ve ayaga pike. farkina vardigim zamanlar tamam bir sekilde kurtariyoruz da, farkina varamadigim zamanlar kediye ayagimla ya vole atmak zorunda kaliyorum ki bu sefer 3 metre otedeki koltuga kadar savruluyor yavrucak, ya da terlikle ayagina basiyorum ve o siddetle evi dort kez turlayip tavaf ediyor.

ozetle sevgili okur, kedi dedigin canli cidden bir mucize. kedi ayagi ornek alinip zirh yapilsa galip gelemeyecegimiz catisma savas falan olmazdi. su anda bile yatagin altina girmis, fare seklindeki topla oynayayim derken saniyede 2 kere kafasini yatagin altina vuruyor manyak. kedi ayagindan sonra kafasi da incelenmeli.
criminalwhiterabbit
şuan yavru olduğu için tırnakları patilerini acıtmıyordur. kedim 2 yaşında simsiyah bir sokak kedisi.simsiyah olmasından dolayı karanlık yerlerde durunca haliyle bende görmüyorum ve çarpabiliyorum yada patisine basmışlığım var. canı yanıyor açıkçası yani büyüdüğünde tırnak yapısı değiştiği için canı yanacaktır. vole vurma kısmını maalesef bende cok yaşadım bu yüzden pembe renkli ve zilli tasma aldım çinn çinn koşturunca duyuyorum önlemi mi alıyorum.

(bkz: ağzını yerim onun)
herkonudafikrimvar
kedi, kaplan familyasinin insanlar tarafindan yapay şeçilimle evrimleştirilmesiyle ortaya cikan bir hayvan. kaplan icgudulerini tasimasi yaninda kaplan dayanikliginin minyatür versiyonunu da bunyesinde tasir. bu sekilde degerlendirebiliriz.

neden bekliyorsun?


bu sözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaştığın bir platform, hislerini tercüme eden özgür bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol