karne

esek sipasi
ogrenciye verilen basari veya basarisizlik gostergesi.sag tarafinda bizzat sinif ogretmeni tarafindan verilen davranis notlari; sol tarafinda ise her bir dersten donem boyunca alinan notlarin, agirlik kanaat notu olmak uzere yazildigi kagit parcasi.basari ortalamasina gore mutlu da olunabilir, mutsuz da.karnenin ebeveynlere gosterilmesinden sonra dayak da yenilebilir, cillop gibi bi bisiklet de alinabilir.
carpediem
ilkokulda dosyanin icine konulup ozenerek saklanan, biraz buyuyup de liseye gecince, alindigi anda katlayip egip bukup cantaya sokusturulan eve gelince de odanin herhangi bir yerine atilip bir daha hic gorulemeyen kagit parcasi.
darklord
diğer adı ihaleye katılma yeterlilik belgesidir.yapı,tesis ve onarım işleri ihalelerine katılmak isteyenlerle ilgili olarak ihale komisyonuna verilmek üzere yasada belirtilen kuruluşlarca hazırlanan ve yalnız verildiği iş için geçerli olan belgedir.
ayln
takdir alamadıysak;
+neden takdir almadın neden teşekkür aldın?

teşekkür bile alamadıysak;
+neden düz geçtin niye en azından teşekkür alamadın!

zayıf varsa;
+neden zayıfın var neden en azından zayıfsız geçemedin!

greewa
günümüzde yerine artık e-karne ye bırakan coğu öğrencinin eve götürmekten çekindiği yaptıklarımız ve yapmadıklarımızın yazdığı, zamanında anne-babalarımızın da aynı şekilde belki de bizden daha çok çekinerek eve getirdikleri bi karton parçası...
civeng
üniversite’de adı değişir ve transkript olur. online olarak da görülür ama çoğu şahıs ya da işyeri yazılı olarak ister. yazılısı almakda genelde ücretlidir. yani öğrenci başarısız ya da başarılı olduğunu birilerine göstermek için bile ücret öder. pamuk eller cebe...
elma sekeriiii
ilkokulda alınanlar hep saklanır. çünkü bir öğrencinin hayatı boyunca alabileceği en yüksek notlar bu karnelerin içerisinde bulunur.
herşey 5’tir anasını satayım. öğretmenin kıyamaz birini diğerinden kayırmaya herkes gibi sana da zayıf olduğun konu da olsa 5 verir.

çünkü bilir ki "akdenizzzzzzzzzzzzz karadeeeenizzzzzzzzz biz karnemizi isteriiiiiiiiiiiiiiiiiiiz!" diyerek masaya vuran o coşkulu çocuklar aynı zamanda birer bencil yaratıktır.

"senin matematiğin kaç? baaaaaaaak benimki 5! senin kesin 4’tür, geçenlerde o poroblemi çözememiştin yeea?" türünden bir çok kınayıcı düşüncelere sahip küçük sevimli yaratıklar.


gün gelir ortaokula geçersin, o ağzına sıçtımının havuz problemleri, fotosentezler, ohm kanunları falan çıkıp bütün hayatını sker atar. işte o andan sonra tüm karnelerini yakmaya karar verirsin...

matematik 3
fizik 2
türkçe 4
geometri bombok...


sittir lan, deli miyim ben o boktan karneleri çocuğuma göstericem...


edit: lan ben tembel falan değilim, yanlış anlaşılmasın. üniversiteden yüksek onur öğrencisi olarak mezun oldum felan. küçükkendi onlar.

neden bekliyorsun?


bu sözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaştığın bir platform, hislerini tercüme eden özgür bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol