karadeniz pidesi

darth sidious
samsun pidesinin bilinen hali. ustu acik ve buyukcedir. sakin kir pidesi ile karistirip iki uc tane siparis etmeyin. normal bir insansaniz fazla gelir. bir cok cesidi vardir. kasarli, pastirmali, kiymali, tulum peynirli,sucuklu....
sinirsahibi
konur sokak kizilaydaki dukkanda yapilani karadenizde bile yapilmayan muhtesem gida. kapali kavurmali yumurtali turunun yenmesinden sonra 3 gun hic birsey yenmese de yasanabilecek besin unsuru.
cadalosse
samsun’un meshur hamur islerinden biridir. samsunluyum diye soylemiyorum; tadi sahanedir. yanlis bilinmesin, orijinalinin ustu kapali ve uzuncadir; yalniz yumurtali olanlarin ustu aciktir.
spooky
her pidecinin yapabildigini iddaa ettigi ama cogunun basaramadigi, basaran pidecilerde ise pide ile beraber parmaklarin da yenildigi karadeniz bolgemizin essiz lezzeti...
bok bocegi
karadenizde deniz kenarındaki sevimli sempatik lokantalarda yenilmesi gereken yiyecek.. başka yerlerde karadeniz pidesi diye getirilen şeyler genelde bol hamurlu az malzemeli olur oysa karadeniz pidesinin hamuru incecik, çıtır çıtır, malzemesi bol olur..

neden bekliyorsun?


bu sözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaştığın bir platform, hislerini tercüme eden özgür bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol