kaleci

schenardi
halisahalarda takimlarda genelde eksik olan ve eger takimlari olusturan kisiler beni taniyorlarsa genellikle benim tarafimdan doldurulan bu doldurmanin karsiliginda bana bol miktarda yara bere ve hasat olmus esofmanla eldivenler hediye eden futbol mevkisi...
fergadan
genelde -eğer takımı galipse veya maçın o skorla bitmesi işine geliyorsa- topu bir türlü oyuna sokamadığından sarı kart gören muhafızlar.
fergadan
oyun kuruluş sisteminde (3-5-2 gibi veya 4-4-2) yer verilmeyen ve bu sebeple adam yerine konulmadığını düşündüren uzun boylu olması tercihli futbolcular. kaç golün var diye sormayın. sorulacak çok şeyler var çünkü.
tigris
takım içinde fazla sivrilemeyen (özellikle forvetler ve 10 numaralar gibi) aslında takımın en önemli unsurlarından biri olan, kaleyi koruyan, 1 numaralı formanın sahibi oyuncular.
mim efendi
bir yangında evin çatısında mahsur kalmış bir anne ve kucağında kundaklı bir bebeği... asağıdakiler anneye, gerilmiş olan brandaya önce çocuğu sonra da kendisini atmasını öneriyorlar, fakat o kabul etmiyor, ne yaptılarsa kabul etmiyor. alevler onlara ulaşmak üzere.... bu sırada onları seyretmekte olan temel, barıkatları asarak binanın dibine kadar gelir ve kadına seslenir:

-abla korkma, at bebeği..bana. ben sürmene spor’ un kalecisiyim...

kadın temel’ e inanır ve bebeği temel’ e doğru atar..temel, nefis bir hareketle bebeği yere düşmeden yakalar, ayaga kalkar, iki kere yerde zıplattıktan sonra degajını yapar..
serpens
forvetlerin eline o kadar gol fırsatı geçer 20 taneden 1 tanesini atarlar o da zorla. mac 1-0 biter golu atan forvet 1 numara olur mac sonrası.ama kaleci oyle mi;20 tane top cıkarır hatta penaltı kurtarır mac ıcınde ,son dakikada bir gol yer.mac sonrası allah belani versin kaleci.
orqn
’ nasıl yetiştirilir? ’ sorusunun cevaplarını içeren muhteşem bir yazı var burada;

http://tinyurl.com/69dtmfa

neden bekliyorsun?


bu sözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaştığın bir platform, hislerini tercüme eden özgür bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol