kahramanmaraş

myysteriouss
kahramanmaraş’ın ekonomik yapısı, cumhuriyet’ten 1980’li yıllara kadar genellikle tarım, hayvancılık ve küçük el sanatlarına dayalı olarak gelişmiştir. bu süreçte şehrin ekonomisi gerek insanların içe dönük üretim ve ticaret stratejisi, gerekse de şehrin devletin ekonomi ve alt yapı konularındaki hizmetlerinden yeteri kadar pay alamamasından dolayı önemli ölçüde büyüme sağlanamamıştır. türkiye’de piyasa ekonomisi kural ve ilkelerinin benimsenmeye başlanmasıyla, 1980’li yılların başından itibaren kahramanmaraş, bu çerçevede izlenen ekonomik politikalara hızla uyum göstermiştir. ekonomik olarak yeni bir döneme, sanayileşme ve çağdaş ticaret sürecine girilmiştir. böylece yıllarca gerçekleştirilemeyen ekonomik büyüme için gerek sermaye, gerekse girişimcilik konusunda alt yapı oluşturulmaya başlanmıştır. devletin, üretime ve ihracata yönelik geliştirdiği teşviksel politikalara hızlı cevap veren ve bu çerçevede teşviklerini doğru kullanarak bu fırsatı iyi değerlendiren kahramanmaraş’lı girişimciler şehrin bugün sahip olduğu dinamik ekonomik yapıyı kurmuştur..
connor mac leod
içinde bolca kıroluk barındıran şehir,zira insanlıktan nasibini henüz almamışlarla doludur,maraşlı olmama rağmen uzağından yakınından geçmememe sebebiyet veren ilçeleri olmuştur,önümdeki hayatımda da nasipse kahramanmaraş ın yakınından geçmeyeceğim,bilhassa afşin den...

(bkz: siktirin gidin kırolar)

edit:hatay ili maraş ın yanında paris kalıyor,akabinde hatay ın kırosu daha az ve de medeniyet görmüş insanları var...

eksi basanın düşüncesine ilşkin edit:evet,ben o kıroyum
septik
gündüzleri çok sıcak (insanları oldukça canayakın ve misafirperver), geceleri pek serin olan ilimizdir.

kurcalama: evet, kahramanmaraş’lıyım. bazı organlarım da nedense çok sıcaktır. havasından mı suyundan mı bilmiyorum. ama hayra alamet derler.

neden bekliyorsun?


bu sözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaştığın bir platform, hislerini tercüme eden özgür bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol