kader

0 /
clear conscience
izlerken ne bekir’i,ne uğur’u,ne zagor’u,ne uğur’un annesini anlayamazsınız.kader olamaz bu aptallık dersiniz ama yine de üzülmeden edemezsiniz.öyle bir filmdir kader.
devamı yoktur ama öncesi için (bkz: masumiyet).
telsiz arkadasi
herkesin belli miktarda "initial value" ile yola çıktığı (bu değerler herkesin aynı olmak zorunda değildir, olabilir de olmayabilirde.) bir sistem düşünün, herkesin gideceği farklı yollar var, (aynı yolu tercih edenler olabilir de olmayabilir de.) mesela; aynı initial value ile aynı yolda devam eden iki kişiden varacakları yere hangisinin önce varacağı, tamamen kişilerin yolda nasıl yürüdüğüyle alakalıdır. sahip oldukları değerler; gittikleri yollar, fırsatlar ve bazı sınavlar bütünüdür. ama bu iki insana gelip örneği biraz daha somutlaştıracak olursak; benimle aynı fırsatlara sahip birini daha düşünün, paralel zamanda benim bir kopyamı da esas alabilirsiniz; yani, ben şimdiye kadar ne yaptıysam, tam olarak şu saniyeye kadar ne bok yediysem, o da aynılarını yapmış aynı bokları yemiş bir kopya, ancak, bu saniyeden sonra yapacaklarımızın aynı olmadığını hayal edin. mesela; ben çalışmam gereken sınava çalışmamayı tercih ettim şuan, ama kopya azimle sarıldı ders notlarına, işte, bu noktadan sonra aynı yolda aynı koordinatları paylaşmamız mümkün değildir. ya ben ya da kopyam önce varacaktır bitiş çizgisine. kader budur işte.
bb
kırık kalpler durağında albümünden bir candan erçetin şarkısı.

kul kurar kader gülermiş
bazı hikayelerin sonu mutsuz bitermiş
ama kadere inat insanoğlu hayal kurmaya
yazgım değişir diye inanmaya devam edermiş

insanız bir anlam ararız yaşamak için
ait oluruz sahip oluruz yada olamayız
hesaplar yaparız sonumuzu bilemeden
dünyalar kurarız dengimizi bulamadan

acılar çekeriz hesabını soramadan
yeminler ederiz tutamadan
çeker gideriz.
tayfa75
http://tinyurl.com/nltcn5

:--------------------------------------------------spoiler--------------------------------------------------:

herkesin inandigi bir sey vardır şu amina koyduğum hayatta. benimki de sensin. ne yapayım?

:--------------------------------------------------spoiler--------------------------------------------------:
el menzile beynel menzileteyn
en iyi kaçış yolu olabilen ızdırap dolu cümlelerin tumturaklı kelimesidir kader..zor aşamaların hile şifresidir..

güzel güzel geçiverirsiniz bölümleri..zor adam karşınıza çıkar baş edemezsiniz..mücadele edemez yenilirsiniz..o anda şifre aklınıza gelir..sıkılmadan yazarsınız "kaderim böyleymiş"..o an oyunu kazandığınızı sanırsınız..oysa en yüksek puan sıralamasında diplerdesinizdir..
melankomik
hayat denen oyunu zevk alarak oynamanıza bir türlü izin vermeyen şeyin adıdır kader.

kötü adamları öldürüp, verilen görevleri kolaydan zora doğru yapıp para kazanarak oyunun zevkine varmak varken klavyenizi kapıp hile şifreleri yazar bedavadan bi çok para, bi çok puan kazandırır, belki bi an çok sevinirsiniz ama oyunun kuralları bozulmuştur bi kere, olması gerekenden daha güçlü düşmanlar çıkartır sonra karşınıza, hile yazarken itiraz etmeyen siz, zor duruma düşünce itiraz edersiniz, ama hiçbir şeyi değiştirmez bu.

kader yüzünden üzülmemek için kadere karşı nasıl bir strateji izlemek, ona karşı nasıl davranmak lazım bilmiyorum. bilseydim bunları yazacak kadar kafam karışmazdı zaten.
zekirbelli
bekir.yaşadıklarının tamamını başta kader deyip yaşayan,oysa her anını kendi kalemiyle çizen uğrunda ölmekten beter olduğu uğur.herşeyi koyvergitsin diye yaşayan insanlar olduğumuz şu gün,şu günler,şu hayat yaşanmış yaşanacak kaderin,bizim bildiğimiz bizim seçtiğimiz çoğu kez bizim bedelini ödediğimiz yaşamın tamamımını nasıl da sıcacık gögsünde uyuttuğunu hatırlatıyor birkez daha..hiçliği,dibevuruşu,beklenmediği yaşamaktan korkana herşey kader deyip geçtikleri,oysa göze aldığın ölüme kadar gittiğin herşeyiyle gerçeğin ta kendisi bellediğin senin asıl kaderin.bir filmi beğenmenin bir ekstrası olduğunu düşünmüyorum ama bir filmi yaşamanın tadı hiçbirşeye benzemiyor.izleyin bu filmi beğenmezseniz de hayatınıza kaldığı yerden devam edin çünkü kader deyip geçenlerdensiniz.(ki bu da bir tercihtir hepimiz için)
0 /

neden bekliyorsun?


bu sözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaştığın bir platform, hislerini tercüme eden özgür bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol