jeff buckley

0 /
max
müthiş bir sanatçıydı.genç yaşta ölmüştür.

dream brother adlı şarkısı 72 kere üst üste dinlenebilip daha sonra balkondan ya da çatıdan atlama gibi etkiler yaratabilmektedir.
bloody mary
sürekli ağlayan ilahi bir sese,masum bakan gozlere sahip sanatçı.babası tim buckley tarafından küçük yaşta terkedilmiştir.bunun acısını anlayabiliriz şarkılarından (bkz: dream brother)nitekim kendisini memphis nehrinin karanlık sularına bırakmıştır.
bir insan nasıl bu kadar hisli şarkı soyleyebilir diye düşünür durursunuz o soylerken ağlar siz dinlerken ağlarsınız intihar edip onun yanına gitmek istersiniz..

insan sağlığı için alkolluyken kesinlikle dinlenmemesi tavsiye edilir ama o zaman dinlemek daha da bir başkadır.en güzel şarkıları:
dream brother
new years prayer
so real
seeyouindisneyland
corpus christi carol’la öbür tarafı görmemizi sağlayan , forget her’le ağlatan inanılmaz bir ses sahip,çok erken bizi bırakan müthiş adam.
bob dylan’ın i shall be released şarkısın söylediği bir stüdyo kaydı var.elemanlar stüdyoda , abimiz şarkıyı telefondan söylüyor.ağlamayan adama adam demem ben.
yazık.iyi ki keşfetmişim , iyi ki dinlemişim.

bu arada jeff 31 yaşında ölmüştür.
1966 - 1997
tayfa75
hallelujah diye bir parca seslendirmistir ki gitarin her tinisini ruhunuzda hissedersiniz. bir gokdelenin tepesinden atliyorsaniz, asagi inene kadar dinlenesi ve kulaginizda bu nameler ile dunyaya veda edilesi bir sey olmustur.
tayfa75
parcalarini tek dozdan fazla almak olumcul etkilere yol acmaktadir. herhangi bir seyin bagımlısı olabilecek bir yapıya sahipseniz uzak durulmalidir. zira forget her iki gundur kelimenin tam manasi ile agzima sicmistir.
downinahole
kimi zaman hayata küstürürken, kimi zaman yaşama sevinci pompalar bünyeye. yaşasaydı bir springsteen, bir dylon olması işten bile değildi. gerçi halihazırda da bir efsanedir, orası ayrı.
totik
popüler olmadığı için neye benzediği ilgili kişiler tarafından bilinen ve hatta resmini 1999 senesinde cüzdanımda taşıdığım soranlara eski erkek arkadaşım diyip keklediğim pek yakısıklı rahmetli kişidir.
0 /

neden bekliyorsun?


bu sözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaştığın bir platform, hislerini tercüme eden özgür bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol