java

sekerlik
ogrenmek isteyen birinin kafasini vererek kolay ogrenebilecegi, sun microsystems tarafindan gelistirlmis/gelistirilmekte olan programlama dili. syntax i cok zevklidir.
halikarnaz
linked list, vector gibi birçok yapıyı hazır olarak içinde bulundurduğundan başlangıç düzeyindeki programcıların kolaylıkla kendilerini çözmekte oldukları porbleme vermelerini sağlayan, gereksiz angaryalarla uğraştırmayan pratik programlama dili.
sacmaligindaniskasi
ben bi c++ öğreneyim dedikten sonra pointerları görünce hayattan soğumuş kişilere ilaç gibi gelen object oriented programlama dilidir. kendisi bir virtual machine üzerinden çalışmakta olup c++’a göre daha yavaştır fakat multiplatform çalışabilitesi sayesinde çok performanslı bir uygulama geliştirilmek istenmediği sürece c++ yerine tercih edilebilir.

sentaks olarak bir benzeri de c#’tır. c#’ın güzelliği ise microsoft visual studio sayesinde form tasarımı yapmanın çocuk oyuncağı olmasıdır. bu yüzden java’da ömrünüzü yiyen programı c#’ta çok daha kısa sürede yazabilmeniz olası bir ihtimaldir.

(bkz: c sharp)

neden bekliyorsun?


bu sözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaştığın bir platform, hislerini tercüme eden özgür bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol