iphone

0 /
sepulturk
insanı parasız oldugunda hırsızlığa kadar itebilecek derecede müthiş tasarımlı cep telefonu.

http://www.apple.com/iphone/

ayrıca;
(bkz: utanır insan hiç böyle güzel olunur mu)

edit:kurcaladıktan sonra iyice hayran kaldığım telefondur. tuş takımı diye birşey yoktur, herşey ekrandan parmak vasıtasıyla halledilir. hayvan gibi bir ekrana sahiptir. şu ana kadar tasarlanmış en mükemmel telefondur. afedersiniz ama anasının amıdır.

edit2: eğer çıktığında cidden bu derece mükemmel özellikleri gerçekten sunabilecekse bilgisayarlar satılıp bu alet alınacaktır. zira pc’de internete girmekten başka bir şey yapmayanların başka bir şeye ihtiyacı yoktur.
(bkz: bunu yapan insan olamaz)
sepulturk
abd çıkış fiyatının $650-$700 olması beklenen ve abd’de haziran ayında piyasaya çıkacak telefondur. türkiyeye ise gelişi çok uzun sürmez. fakat en az 100-150 dolar fiyat farkı olacağı kesin olan tilifondur.
lost kidy
biraz önce ntv haberlerde seyrettigim üzere temmuzda amerikada satısa cıkacak olan türkiye’de 2007 nin son ceyreginde piyasaya sürülecek olan 4 gb liği 700 ytlden satısa sunulacak telefon
sepulturk
öğrendiğim kadarıyla pili dahiliymiş, yani normal cep telefonları gibi değiştirilemiyomuş istediğimiz an ve ömrü 5 saat gibi kısa bir süreymiş. şimdi ben ne anladım o zaman bu işten. otobüs yolculukları ortalama 7-8 saat sürmekte, 5 saat kime yetecek kardeşim. apple bu konuda ciddi saçmalamış. ha telefonun bir de şöyle kötü yanları var apple’ın izni olmadan herhangi bir oyun veya program yükleyemiyoruz, mesela telefon rehberinde gezerken isime göre arayamyıruz. ayrıca amazon’da ön sipariş fiyatı 899 euro gibi uçuk bir rakamdan açılmıştır.
sheepmip
3g desteği yok. şebeke içi internet için gprs/edge kullanılmak zorunda.

3. parti yazılım desteği yok, kapalı sisteme sahip.

oyun yok.

java ve flash desteği yok.

youtube desteği sadece 10.000 video ile sınırlı.

çıkarılabilir pili yok. 300-400 şarjdan sonra (1 yıl), fahiş paralar ödenerek değiştirilmek zorunda.

mms desteği yok.

tuşsuz yapısı ve dokunmatik ekranı nedeniyle tek elle kullanılamıyor.
fiziksel klavyesi yok.

iki megapiksellik kamerası var, fakat video kaydı yapamıyor. zoom
yok, flaş yok.

gps yok.

anlık mesajlaşma (aim, yahoo, msn) desteği yok.

bluetooth üzerinden diğer aletlere içerik gönderilemiyor, bluetooth sadece ve sadece kulaklık için kullanılabiliyor.

hafıza kartı yuvası yok.

fm radyosu yok.

itunes şarkılarını melodi olarak kullanmaya izin vermiyor.

bilgisayar sahibi olmadan, iphone kullanmak mümkün değil. itunes ile etkinleştirmek zorunlu.

excel, word ve pdf desteği görüntülemeden ibaret. belge düzenlemeyi ve oluşturmayı desteklemiyor.

safari tarayıcısı var. fakat flash olmadığından, pek çok sitede görüntüleme sorunu yaşanıyor.

sesli arama, sesli komut ve kayıt yok.

a2dp, yani stereo bluetooth kulaklık desteği yok.

kablosuz eşitleme (senkronizasyon) ya da internetten doğrudan içerik satın alma desteği yok.

tarayıcısı var ama internetteki resim, müzik vb. dosyaları hafızaya kaydedemiyorsunuz.

at&t dışı sim kartların çalışmaması bir yana, her at&t sim kartı çıkarıp takışta bile aleti yeniden etkinleştirmek gerekiyor. yani iphone, cep telefonu tarihinin en karmaşık sim kilitli telefonudur.
triceratops
çok özelliği varmış gibi gösterilen halbuki piyasada ki birçok telefondan az fonksiyonu olan bir alet.fakat karizması sebebiyle göz dolduran bir alettirde ayrıca.kola iç,traş ol vs.
elma sekeriiii
$uanda 8 gb lik olanı 399 dolar olan telefondur. $ıklıgıyla göz doldurur mükemmelmi$ gibi görünür fakat $arj olayında ciddi manada sakatlıgı olan makinedir. $arjı hem uzun gitmez hem de degi$tirilebilir degildir.
independence
turkiye’de sati$a sunulmadi, sunulacak gibi de gozukmuyor.turkiye’de yurtdi$indan getiren ki$ilerin sati$ fiyatlari 900ytl civarinda degi$iyor.8gb ve 16 gb olarak iki ce$idi var ancak 16gb lik olanlar cok bulunmuyor.msn gibi extra ozellikler internetten yuklenebiliyor.default olarak video ve ses kaydetme ozellikleri yok ancak halen geli$tirilmekte olan programlar sayesinde $imdilik kisa sureli ve du$uk cozunurlukte videolar kaydedilebiliyor.flashi yok ancak bundan sonraki surumlerinde olmasi bekleniyor.

teknolojiyi yakinen takip edenler icin alinmasi zaruri bir cihaz.ote yandan fiyati da cok ucuk degil, zira turkiye’de kaliteli telefonlarin son modellerinin hemen hepsi 1 000 ytl civarindan ba$liyor zaten.bu durumda iphone bu cihazlardan da ucuz bir fiyata mal oluyor.tek sorun cihazin kilidinin kirilmasi sorunu, onu da ister turkcell’e kirdirabiliyorsunuz ister kendiniz yapiyorsunuz.kendiniz yapmayi arzu ederseniz de teknolojiden kiyidan ko$eden de olsa anlamaniz icap ediyor.

daha yakin incelemesini $u adresten de gorebilirsiniz.

http://iphoneturkey.blogspot.com/
elma sekeriiii
sim kartınızı telefona taktıktan sonra direk sim karttaki telefon numaralarınıza ula$amadıgınız apple marka telefondur.
bunun için bir takım özellikleri aktive etmeniz gerekmekte,hatta belki indirip kurmanız.

ve bu gerçekten sinir bozucu...
elma sekeriiii
alınmaması gereken icat.
oh telefon aldım diyemiyorsunuz, apple dedirttirmiyor adama çünkü.
öyle çok da teknolojiden anlamıyorsanız almayın derim ben.

alıyorsunuz telefon açılmıyor ilk önce aktivasyon gerekli daha sonra da kurmanız gereken bazı hedeler. tabiki de ilk önce turkcele gidip kayıt altına aldırmanız gerek.
sim kartı neresinden sokacagınız belli degil, kılıfı yok her tarafı çiziliyor, ayrıca temin etmeniz gerekli, ki bu da 14$.

bindik bir alamete gidiyoruz kıyamete.


ölme e$egim ölme.
john maynard keynes
takilmasi ya da donup kalmasi halinde bataryasi bitene kadar beklemenize gerek olmayan alet.zira menu tusu ile kapama tusuna ayni anda bir kac saniye basili tutmaniz halinde sorunu cozebilirsiniz.
elma sekeriiii
telefonu kitlemek için açıp kapama tu$una bir kez kısaca bastıgınız takdirde ekran kararır ve kapanmı$ gibi görünür. ekran menüsü falan görünmez.ancak size gelen çagrıları ve mesajları hemen alırsınız. ekrandaki uyarıyı sürükleyerek kilidi tamamen kaldırabilirsiniz.

elma sekeriiii
i-tunes olmadan bir halta yaramayan alet. hayır i-tunes’u müzik yüklemek için kullanmak da ayrı bir me$akat. yüklemek istediginde telefon içindeki tüm müzikler silinir tekrardan yüklemeniz gerekir. elle bir türlü teker teker atmayı beceremezsiniz, iyice burnunuzdan solur olursunuz.

nokialar çok ya$asın e mi!!!
0 /

neden bekliyorsun?


bu sözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaştığın bir platform, hislerini tercüme eden özgür bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol