ingiltere

0 /
independence
abd ingiltere ve fransa nın suriye ye müdahalesi ile alakali ulke meclisinde yapilan oylamada 272 evet oyu kar$iliginda 285 ret oyu cikinca operasyona ingiltere’nin katilimi riske girdi. esas karar ikinci oylamada alinacak ancak ikinci oylamanin ne zaman yapilacagi da belli degil. operasyonun cok kisa bir surede gercekle$ecegini de baz alacak olursak ikinci oylama bir hafta icerisinde gercekle$ecektir bence.

http://www.hurriyet.com.tr/planet/24615796.asp
independence
asagidaki veriler isiginda ordusu dunyanin en guclu 5. ordusuymus;

savaş durumunda askere çağırılabilecek nüfus: 29,164,233
tank sayısı: 407
uçak sayısı: 908
nükleer başlık sayısı: 225
uçak gemisi sayısı: 1
denizaltı sayısı: 11
savunma bütçesi(dolar): 53,600,000,000
independence
ışid’e karsi gerceklestirilen operasyonlara dahil olmak icin ucaklarini yollayacaklarmis ama ucaklar sadece genel gozlem amacli orada olacaklarmis, bombardimana katilmayacaklarmis.

http://www.hurriyet.com.tr/dunya/26989581.asp
independence
bugun ab'de kalalim mi icerikli bir referandum yaptilar. referandumun su ana kadar olan sonucuna gore ab'de kalalim taraftarlari %52 ile ondeler.
herkonudafikrimvar
ingiliz vatandaşı türk asıllı arkadaşımla yapmış olduğum avrupa seyahatinde açık ve net bir şekilde gördüm ki adamlar birinci sınıf vatandaş. adam pasaport kontrollerinden yıldırım hızıyla geçerken biz saatlerce sorgulanıyoruz. ayrıca club'lara bile girerken ingiliz aksanıyla hello demesi yetiyor. polis kontrol noktasında da adamın pasaportunu görünce sırp polisinin yüzü şekilden şekile girdi. biz üstün ırk türk'lerin götüne kadar aradılar. zaten pasaportun ilk sayfasında kraliçe resmen açık açık şöyle diyor ; 'bu pasaportu taşıyan birleşik krallık vatandaşımın kılına zarar verirsen gelir seni sikerim'
biz de kendi kendimize türkler üstün ırk goygoyuna devam edelim..
0 /

neden bekliyorsun?


bu sözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaştığın bir platform, hislerini tercüme eden özgür bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol