imf

independence
turkiye icin "sizinle gurur duyuyoruz, dunyanin en ileriye yonelik ekonomisi size ait." $eklinde yorum yapan dunya para piyasasi merkezi.
msscat
1945 yilinda amerikan’in bretton woods kentinde yapilan konferans esnasinda ortaya cikmis bir kurulustur. lakin 1947 yilinda faaliyetlerine baslamistir. sdr isimli hesaplar ile ulkelerin kurumdan kredi alma haklarini belirleyen bir takim garip olusumlari mevcuttur. aman imf canim imf her derde deva imf tadinda bir imaji olmustur bazi kesim turk halkinin kafasinda.
elma sekeriiii
2009 genel kurulu için istanbulu seçen imf ile otel fiyatı krizi ya$andı.
10 bin ki$inin bu kongreye katılacagını ögrenen oteller fiyatlarını 3e 4e katlamı$, oda ki$i ba$ı 700 800 dolar istemi$lerdir.
imf ba$ka yer seçelim diyince, turizm bakanlıgı "ehe" diyio, fiyatları 250-300 dolara indirmi$tir.

ne var, hep onlar mı bize geçirecek...
independence
onumuzdeki gunlerde kendileri ile anla$maya varip 20 milyar dolar alacakmi$iz kendilerinden. gecen sene kotanin artmasi sebebi ile eger istersek 40 milyar dolar da alabilirmi$iz.

alalim almasina da, o paranin sadece faizleri bile bizden kan olarak gotumuzden gotumuzden geri alinmasin endi$esi icerisindeyim ben.
john maynard keynes
yeni başkanı avrupa birliği’nden çıkacaktır. nasıl ki dünya bankası başkanı abd’den çıkarsa, bu da böyledir, yazılı olmayan uluslararası ilişkiler kuralıdır.
independence
öyle gözüküyor ki yakinda tipki eskisi gibi borç almak için kapılarını aşındıracağız. bir iki sene oncesine kadar imf'ye borç vereceğiz sözlerini de hatirlatmak isterim bu esnada.

neden bekliyorsun?


bu sözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaştığın bir platform, hislerini tercüme eden özgür bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol