ilyas salman

0 /
ya basta viva zapatista
türkiye’nin yetiştirdiği en iyi sinema oyuncularından birisidir.yakışıklı olmadığı içindir ki sanırsam sesi çok güzeldir; söylediği türkülerde, deyişlerde insanı başka diyarlara götürür.şimdiye kadar sanatıyla halkına kazandırdıkları için eline diline sağlıktır.inancıda sanırsam sadece kendisini ilgilendirir, kimseyi germemelidir.
maliyeci
açlık çekiyor,sokaklarda yaşıyor haberleri yalandır.çünkü geçen gün son model bir arabayla alkollu araba sürerken yakalandı ve kameralar da bunları kaydetti.
bloody mary
hababam sınıfı dokuz doğuruyor da öğrenci gamze inat uğruna, sınıfın piçi memo’ ya derse geç gelip,kapıyı çalmadan girdikten sonra, ozur dilemeksizin geçip yerine oturacağını iddia eder.olay şoyle gelişir:

(gamze dediklerini yapmıştır bu sırada sırasında oturmaktadır)

i.s-gamze bir şey unutmadınggı gızım?
g-(sallamaz tavırla)yoo hocam ne unuttum ki?
i.s-derse geç geldin ozur dilemen gerekirdi.
g-(hala sallamamakta)tamam bir daha olursa dilerim
i.s(işte bomba an)-şindi gamze.
g-sonra hocam..
i.s-şindi gamze, şindi..sonra da gamzeyle birbirlerine aşık olurlar ve daha nice filmler çekerler zaten..isimleri bile değişmeksizin,evet.
performer
rol aldığı filmleri,
erkek güzeli sefil bilo,
dolap beygiri,
çirkinlerde sever,
çiçek abbas,
hababam sınıfı,
kibar feyzo,
banker bilo,
şekerpare,
sultan,
sarı mersedes(fikrimin ince gülü)
uyanıklar dünyası,
çöpçüler kralı,
fakir milyoner.
ya basta viva zapatista
oyunlarında türkiye halkının genel ruhsal dünyasını ve yaşam düzeyini gösterebilmiş süper oyuncudur.filmlerinde ve üstlendiği görevlerde alt sınıflara hitap etmesi dünya görüşü ve sınıfsal duruşu nedeniyledir, bunun eleştirilebilecek bir yönü olmamakla iftihar kaynağıdır.herkesin herkes tarafından eleştirilme durumu vardır bu olması gerekendir.mühim olan eleştiri ile hakaret arasındaki ince çizginin aşılmamasıdır.

ilyas salman son süreçte aşırı derecede alkol batağına saplansa da geçmişinde olduğu gibi bugün de halka hizmet etmesi gerektiğinde sahne alacaktır.salman’ı izlerken kemal sunal izlermiş gibi komedyenlik beklenilmemelidir.salman’ın misyonu ve aldığı görevler daha farklı ve dikkat edildiğinde daha sınıf temellidir.
0 /

neden bekliyorsun?


bu sözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaştığın bir platform, hislerini tercüme eden özgür bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol