ilkbahar

0 /
independence
dunyanin dondugunu, yarinin bugunden daha guzel olacagini, di$arilarda bir yerlerde insani bekleyen sonsuz mutlulugun oldugunu ve arandigi takdirde de bulunabilecegini insana yeniden hatirlatan mevsim.ilik ruzgarlar e$liginde deniz kenarinda bira yudumlarken kisik sesli bir muzik dinlemek kadar keyiflisi yoktur.hele bir de yaninizda deger verdiginiz birisi varsa o dakikalarin bitmesini asla istemessiniz.tam zamanidir ya$amanin ilkbahar.tam zamanidir yapilan hatalardan donulup hayati kaldigi yerden yakalamanin.tam zamanidir hicbir $ey icin gecen zamanin bir $eyler yaparak telafi edilmesinin.tam zamanidir her $ey icin ilkbahar.
bok bocegi
yavaş yavaş ısıtmaya başlayan güneşle geldiğini müjdeleyen muhteşem mevsim.. ağaçlarda çiçekler belirmeye başlar, pikniğe gidilir, akşamları yürüyüş yapılır, açık havada bira içilir, dersler ekilip çimlerde uyunur ve genelde aşık olunur ilkbaharda..
myysteriouss
hayalinin kurulup kışın geçmeme sebebi olan mevsim. kışı sevmeyenler öyle bir özlerki geldiğine inanılmaz. hele ağır geçen bir kışın ardından ne de güzel olur artık soğuk havalar yüzünden kesilmeyecek olan vapur sefaları. tadınmaz yenmez, hiç yenmez hem de.
melankomik
şu sıralar sıcak nefesini ensemizde hissetmeye başladığımız mevsim. kafanızı pencereden dışarı çıkarıp esen sıcak rüzgardan aldığınız bir parça nefes içinizi her ne kadar tarifsiz bir huzurla dolduruyor olsa da beraberinde de anlamsız bir yalnızlık ve belirsizlik duygusunu da getirmiyor değil...

ps: insana kendini şair gibi hissettiriyormuş bir de. ne olursa olsun seviyorum ilkbaharı. ve ilkbaharın bütün hissettirdiklerini...
akhillius
kendilerinin yanına yaz ve bir de en ufak şeyde açılıp saçılan çıtır bayanı aldımı tadından yenmeyen doğa olayı. evet.
independence
memlekete gelmi$ gibi gozukuyor, en azindan istanbul’a. hava cok guzel ku$lar civil civil $oyle boyle. kizlarin ince ve mini giyinme zamanlari gelmi$ oley.
orqn
öyle zannediyorum ki mevsimler içerisinde en tehlikelisi budur.herkesde gereksiz bir enerji,bir şeyler yapma arzusu,içi içine sığmama..riskli duygular bunlar,normalde hiç yapmayacağınız şeyleri size yaptırabilir sonra mevsim değişip aklınız başınıza gelince çok pişman olursunuz.bazı insanlar üzerinde de tam tersi etki yaratır.kolunu kaldıracak halleri yoktur bu adamların,hafif depresif bir halde takılırlar 3 ay boyunca.kontrollü olmak lazım bu mevsimde.
hayalbaz
bu ayı öztürkçeleştirmek isteyenler bu sözcükten farsça kökenli bahar’ı çıkararak "ilkyaz" derler. bazı edebi eserlerde bu şekilde geçer, özellikle şiirlerde.
independence
a$klarin ba$langic tarihini olu$turan mevsim. bu iyi tarafi.

ilkbaharda ba$layan a$klar sonbahara dogru sararir solar, ki$in ise buz gibi olur kar gibi erir tukenir. bu da kotu tarafi.
0 /

neden bekliyorsun?


bu sözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaştığın bir platform, hislerini tercüme eden özgür bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol