ihsan oktay anar

serendipity
kendisi izmir’de yasamaktadir. felsefe bolumunde ogretim uyesidir. alen arkin mercan dede adini efrsiyab’in hikayeleri’ndeki bir kahramanindan esinlenerek almistir.
memet
ege universitesinde felsefe dersleri verir. ogrencilerinin platonu yalayip yutmasini saglarken sofistleri ve safsatalari da ihmal etmez. cekingen ve alingandir. hassastir da; bir hatani gorup sinavdan sana sifiri bastiginda cok uzuldugunu gorurse kararindan vazgecer. top sakali vardir, gobeklidir, konuskan degilse de konusunca cok sevecendir. ayri bir insandir.
sepulturk
türkiyenin en güzel ve en süslü edebi dilinin kullanan yazar ve felsefe hocası. kitapları ele alınır alınmaz biter. sizi o günlere götürür o savaşlarda sizi savaştırır.
janisbaby
türk edebiyatına gelmiş geçmiş en büyük uyandırma harekatını yapmış adamdır. okuyanları kendinden geçirirken, okumayanları kınama cezaları ile karşı karşıya getirbilir. bu kadar kusursuz yazabilmek için ancak o dönemde yaşamak gerekir diye düşünülebilir ama ihsan oktay anar muhteşem bir rüyaperesttir.
angelus
bilgisine ve bu bilgi ile birlikte eserlerinde son derece leziz bir şekilde kullandığı hayal gücüne kurban olunası bir yazardır.
salavin
kitaplardaki anlatımıyla kalbimde taht kuran, ancak kitapların sonunda bir türlü beklediğim etkiyi yaratamayan başarılı edebiyatçımız.
puslu kıtalar atlasını tavsiye ederim, ama sonu tatmin edici değil malesef.
angelus
şahsımın, eserlerini okurken dahi tahayyül edemediği ayrıntıları bir araya getirdikten sonra "bu kadar hayal ürünü bi dünya yaratmak için ne tür bir kimyasal madde kullannmış acaba" şeklinde gayet fesat düşüncelere yönlendirebilen bir yazardır kendisi. hastasıyız neticede.
angelus
ben bu adamın hiçbir kitabını ilk okuyuşta anlamadım, arkadaş; muhakkak bi’ kere daha okumam gerekti. belki de malım bilmiyorum. anlayamama sebebim bu olabilir rahatlıkla.
soluk benizli zenci
kitaplarında kendinden uzun ihsan efendi olarak bahseden, derin bir hayal gücü, mizah duygusu, tarih bilgisi ve osmanlıca temayülü görülen dokuz eylül üniversitesi felsefe bölüm başkanlığı yapmış takip ettiğim yazar. suskunlar isimli kitabında sahte dindarlara sağlam giydirmiştir.

neden bekliyorsun?


bu sözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaştığın bir platform, hislerini tercüme eden özgür bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol