ibnelik

31subat
kötü bir şey yapanın sıfatıdır genellikle. ama neden hiç "lezbiyenlik" kelimesi onun yerine kullanılmaz, bu bir ayrımcılık değil midir; o da ayrı bir başlık konusu.
magicmelki
erkekler arasında sıkça konuşulur bu ibnelik meselesi. asıl anlamı yanı sıra dile pelesenk olmuş bağlaçlar kategorisinden girer türkçeye. elemanlardan biri buluşmaya geç gelir, kem küm eder hemen diğerleri yapıştırır, "ibnesin olum sen", "tam götmüşsün", "götveren seni", "bu kadar ibnelik yapan birini görmedim" gibi. yurt ortamlarında tavan yapan muhabbettir.

ayrıca benim bildiğim ibne de g*tten vurdurandır.
john maynard keynes
escinsellik demek degildir. aradaki farki anlamaniz icin;

iki kişi vapurda tanışır ve sohbete başlar. muhabbet, muhabbet, sonunda gelir ne iş yaptıklarına. birisi, hırsız olduğunu diğeride ibne olduğunu söyler.

ibne, hırsıza, nolur bana nasıl hırsızlık yaptığını göster. hırsız, tamam der ama sen de bana, nasıl ibnelik yaptığını göstereceksin. ibne de kabul eder ve hırsız, şimdi beni iyi izle, bak nasıl hırsızlık yapıyorum diyerek, gidip ızbandut gibi iri kıyım bir adamın cüzdanını çalar ve ibnenin yanına gidip, işte gösterdim nasıl hırsızlık yaptığımı, vapurdan inince tenha bir yere gidelim, sen de nasıl ibnelik yaptığını göster, der.
ibne ise, tenha yere gerek yok, hemen burada şimdi göstereceğim nasıl ibnelik yaptığımı der ve kalkıp cüzdanı çalınan adamın omuzuna dokunur, sayın abiciğim, şu adam senin cüzdanını çaldı diyerek hırsızı gösterir.

neden bekliyorsun?


bu sözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaştığın bir platform, hislerini tercüme eden özgür bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol