homofobik

hasktir
homophobia sı olan kişilere denir. bu insanları anlamamaktayımdır. genelde küçükken hemcinsi insanlar tarafından tacize/tecavüze uğramış kişilerdir. ve ya yıllarını geçirdiği çok yakın bir arkadaşının kendisine aşık olduğunu öğrenerek travmatik bir şekilde homofobik olmuşlardır.
en yakın arkadaşları araba kullanırken vitese el uzatınca panik olurlar falan böylelerdir işte.
alorarola
maalesef "bazı" heteroseksüellerin eşcinsellere insan ihlali uygulayarak karşıtlık anlamında kullandıkları yaftasıdır. hem eşcinsel değiller hem de kelimenin manasıyla olan alakadarları göz yaşartır.

genellikle bu homofobik kişiler, cümlelerinin içerisinde "ay", "ayol" kelimelerini kullanan erkeklerle samimi olunmaması gerektiğine inanan insan şekilleridir.

eşcinsel denildiğin de sadece "erkek" cinsiyeti akıllara getirilmesi homofobikliğin önde gidişatının belirtisinden öte, cinsiyetçi faşizmi güden atavizm ideolojisinden başkası değildir.

içerisinde homofobi olan homofobik insanlar çok farklı tanımlamalar da bulunsalar da genelde vermiş oldukları sonuç hep aynıdır:

"eşcinselleri nasıl sevmedikleri yönündeki tanımlamalarıdır"

çünkü; erkek ya da kadın oldukları hakkındaki iddia garantilerini vermelerinin altında eşcinselleri kullanarak kötülemekten, ve eşcinsel doğan insanlara alaycı bir hakaret etmenin yanında gereğiymiş gibi cinsiyetçi faşizm zulümü etmekten öteye gidememeleridir.

kısaca;

heteroseksüeksizm’in kendini belli etme amaçlarının altında eşcinselleri kullanma zorunluluğu olamadığı gibi eşcinsellerin de kendilerini belli etme zorunluluğu yoktur.

son olarak

ya da;

heteroseküsellerin kendilerini belli etmek zorunda olan eşcinseller konusunda bir antipatiklikleri varsa, bilmeleri gereken bir zaruriyet vardır; bu da hiç kimsenin de heteroseksüel olduğunu bilme zorunda olmadığı hakkındaki zorunluluk hakkıdır ve bu da tabii bir haktır.

neden bekliyorsun?


bu sözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaştığın bir platform, hislerini tercüme eden özgür bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol