hermes

angelus
zeus ve maia’nin ogludur. zeus’un habercisidir. tanrilarin en hizlisidir, kanatli sandaletleri ve sapkasi vardir; buyulu degnek tasir, ticaretin tanrisidir, yeralti dunyasina oluleri o goturur, liri, kavali, notalari, astronomiyi, olcu birimlerini ve sporu icat etmistir.
nyks
hermes bir mağarada doğmuştur doğduğu anda ik yaptığı şey bulkduğu kaplumbağanın içini boşlatıp liri icad etmek oldu. daha sonra magarasından biraz uzağa gider hermes, ’’(bkz: apollon)’un sürünü çalar.
fırlama bir tanrıdır. hırsızların, ticaretin, rüzgarın tanrısı ve haberci tanrı olarak anılır.
angelus
zeus ve maia’nın oğludur. zeus’un habercisidir. tanrıların en hızlısıdır. kanatlı sandaletleri ve şapkası vardır. bir de büyülü değnek taşır. hırsızların ve ticaretin tanrısıdır. yeraltı dünyasına ölüleri o götürür. liri, kavalı, notaları, astronomiyi, ölçü birimlerini ve sporu icat etmiştir.

mitolojistlerce eril öğenin temsilcisi olarak kabul edilir. çocukları, pan, eros, hermaphroditus, priapus, tyche, abderus ve autolycus’dur.
chez bo
grace kelly için kelly bag jane birkin için birkin çanta modellerini üreten ve bu modellerin en ucuzu 4000$ olan marka.
one way ticket
ünlülerin ve jet-set’in sevgilisi olan çantadır.

hermes birkin, dünyanın en tanınan çantalarından biri. markanın paris’teki merkezinde haftada sadece beş tane – tamamen el işçiliğiyle üretilen – birkin yapılıyor. çantanın bekleme listesi o kadar uzun ki, ona sahip olmak isteyenlerin en az iki yıl sabretmeleri gerekiyor. son derece pahalı olmaları da cabası.

neden bekliyorsun?


bu sözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaştığın bir platform, hislerini tercüme eden özgür bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol