havlayan köpek ısırmaz

angelus
son derece basarisiz bir onermedir veya atasozdur. zira bircok defalar sahit olmusumdur hem havlayip hem de isiran kopeklere ve hatta gecmekte olan taksinin icerisine kendimi guc bela atmasaydim bu onermenin gereksizligini super bir sekilde ispat edebilirdim bu karda kisda.
ederleziavela
yakın zamanda yasadığım bir deneyimi anlatmak isterim, sanırım konuya acıklık getirecektir.

gece 11:30 suları arkadaslarımla oturuyoruz, tekel kapanmadan biraları tazalemek adına dışarı çıktım.neyse aldım biraları dönmekteyim fakat o ne? bir köpek yaklasık 7-8 metre uzagımda bana yaklasarak havlamakta.host most dememe ragmen yemedi hayvan, adımları hızlandı ben koşmaya başladım.elimde biralar cangur cungur ,göt korkusu ile kosarken belediyemizin mimari saheseri olan 40 cm lik kaldırıma takılıp yere düştüm.tarak kemiğimin kırıldıgına mı yanayım köpeğin beni yakalayacak olduguna mı?

enteresandır ki, ben yere düşdükten sonra köpek takibi bıraktı.götünü döndü kıs kıs gülerek siktir oldu gitti.ya da bana oyle geldi.

simdi şu sualler silsilesi geldi aklıma.

-madem ısırmayacaktın neden havladın?
-madem ısıracaktın, rakibin savunmasızca yerde yatarken neden ısırmadın ?

sanırım havlayan köpek ısırmaz ama ta$ak gecer desek daha dogru bir onerme olur.

ayrıca;köpek görünce çömelin lafının doğrulugu bu olayla tescillenmiş oldu.

(bkz: bahtsız bedevi)
kuvass
tehdit eden insanların bir şey yapamayacağını anlatan,kesinlikle havlayan köpek ısırmaz önermesini çıkarmamamız gereken atasözümüz.sonra ısırır, üzülürsünüz.
nerobianco
karşıdan salyalarını akıtarak gelen minik süs köpeği umarsızca havlayarak nağralar atıyordu..arkadaşları koşuşturup kaçarken bundan oralı olmayan bir genç vardı.neden mi? basit.çünkü havlayan köpek ısırmazdı.köpek havv hev gwarwhh diyerek umarsız gencin bacağından arsız ısırıklar aldığında genç tüm bildiklerii unutmuştu havlayan köpek bal gibi ısırıyordu.. utanmasa çatal bıçak alıp olayı öğlen yemeğine dönüştürecek kadar hayasızdı.sonucunda iş hastanede kuduz aşılarıyla sonlandı.
(bkz: nah ısırmaz)
(bkz: o hikayedeki mal benim)

neden bekliyorsun?


bu sözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaştığın bir platform, hislerini tercüme eden özgür bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol