hasip kaplan

independence
bu adamin karakterine cok zaman feci $a$iriyorum.

tarti$ma programlarina cikar, sorulara oyle yanitlar verir ki zannedersin islamiyetin hz muhammed’den sonra yeni gelen peygamberi. agzindan demokrasi, karde$lik, halklarin e$itligi, sosyal ve kulturel anlamindaki zenginlikler turkuleri du$mez. ama o tv de tarti$ma programlarinda konu$urken takim arkada$lari da bir yandan dogu illerinde binbir provakatif eylemi organize edip bir de gruplarin onunde saf tutarlar, cocuklarin eline ta$ ve monotof kokteyli vererek polislerin uzerine firlattirirlar.

son 32nci gun programinda $u cumleleri sarfetmi$ti tarti$ma programindaki diger konuklara.

"ben secilmi$ bir milletvekiliyim, halki bana kar$i ki$kirtamazsiniz, beni halk secti."

tamam sen secilmi$ bir bireysin ne yazik ki, secmenin minik de olsa bir bolumu sana oy verdi ki sen mecliste oksijen tuketiyorsun, buraya kadar tamam da, secmenin %47 oy verdigi secilmi$ bir ba$bakanin dogu illeri gezilerinde nasil ki$kirtiyorsun insanlari ba$bakana kar$i? senin secilmi$ligin daha mi kutsal. resmen halki isyana te$vik ediyorsunuz sen ve takim arkada$larin.

hayir ba$bakani da savunabilecek cumleler yazdim ya, oleyim ben artik.
independence
anla$ilan o ki, sozlukte kimsenin bu $ahis ile alakali fikri yok ya da henuz olu$mami$. oyle ki halen daha kimsenin bir $ey yazdigi olmami$ buraya.

neyse ben gene kendi du$uncemi belirtmeden gecemedim bu ba$ligin uzerinden.

dunyanin en icten pazarlikli insani gibi geliyor bana kendisi. dtp’nin sozculugune soyunmu$ olacak ki, nerede ne zaman dtp ile alakali bir haber olsa, hasip kaplan’i canli telefon baglantisi konugu olarak gormek mumkun. ahmet turk bu kadar konu$muyor be.
independence
türkiye büyük millet meclisi 23. dönem milletvekili
hasip kaplan şirnak
hasip kaplan, 1 ocak 1954’de şırnak harapşeref köyü’nde doğdu. babasının adı ahmet, annesinin adı hanif’tir. avukat; istanbul üniversitesi hukuk fakültesi’ni bitirdi. uluslararası hukuk uzmanı olarak çalıştı. türkiye barolar birliği delegeliği yaptı. istanbul barosu staj eğitim merkezi’nde uluslararası hukuk dersleri verdi. avrupa hukukçular birliği’nin türkiye üyesi oldu. birçok dernek ve vakfın üyeliğinde bulundu. hukuk dergisi, esmer dergisi ve gündem gazetesi yazarı olup, yurtiçi ve yurtdışında bir dizi konferansa katıldı. dört kitabı yayınlandı. orta düzeyde arapça ve fransızca bilen kaplan, evli ve 2 çocuk babasıdır.

independence
meclis tv’yi ne zaman acsam kar$ima cikiyor hey allahim. sakinan goze cop batarmi$ misali. gerci mecliste resmen kedi gibi, di$arida medyaya verdigi demeclerdeki hasip kaplan’la hic alakasi yok. korku mudur nedir artik bilemedim.
independence
ilginctir, bu adamdan kimse rahatsiz degil anladigim kadari ile zira benden ba$ka kimse hicbir $ey yazmami$ bu ba$liga. anla$ilan yazarlarimizin siyasete ilgileri sifir, ya da yazmaya deger bulmami$lar, neyse.

dun bir tv kanalinda canli yayinda spikere hakaret etti.

http://webtv.hurriyet.com.tr/2/8126/15335098/1/canli-yayinda-spikere-hakaret-etti.aspx

bana kalirsa hakliydi da. adama bir soru sordular ama kelime konu$masina izin vermediler. arkada$im telefona kimi bagladigini biliyorsun, kime soru sordugunu biliyorsun, her $eyden ote ne sordugunu da biliyorsun ama cevabini beklemiyorsun. olmaz boyle $ey. ya adami telefona baglamayacaksin soru sormayacaksin, ya da soru sorduysan cevabini bekleyeceksin. boyle televizyonculuk olmaz.
independence
milletvekili sifatini bu insan kadar kotuye kullanan var midir, ya da bugune kadar bu denli milletvekilligi sifatina yaki$mayan bir insan daha o meclis catisi altinda bulunmu$ mudur bilmiyorum.

ostim patlamasi ile alakali bir grup insan mecliste milletvekilleri ile goru$ebilmek adina meclisin kapisina geliyor ve her zaman oldugu gibi iceri alinmiyorlar. $iddet yok, mudahale yok, sadece kendilerine iceri giremeyecekleri bildiriliyor. yanlarinda hasip kaplan. vay efendim siz bizi nasil almazsiniz diye polis amirine demedigini birakmiyor, ustelik bagirarak.

yahu o adam kamu gorevlisi ve meclisin guvenligi ile alakali sorumluluk sahibi bir insan. o adama ne deniyorsa onu yapiyor, kanun ne yaziyorsa yonetmelik ne yaziyorsa onu yapiyor. sen nasil bagiriyorsun gorevini yapmaya cali$an bir gorevliye? ustelik polis amiri de ne kadar nazik var ya, gorsen erirsin. ama yok i$te, milletvekili sifati insani insan yapmiyor, sadece yetkili yapiyor.

bu secimlerde kendisine oy vermeyi du$unen herkesi yeniden du$unmeye davet ediyorum buradan.
elma sekeriiii
bdp grup başkan vekili kendisi.

geçenlerde bir olaya sinirlenip meclis kürsüsünde bardağı kürsüye vurup patlatmıştı. gerçekten sudan bir sebep için show niteliği taşıyan bu olay tüm diğer parti vekillerince alaya vuruldu.
hasip bey kürsüye çıktığında "bardağı elinden alın, bardağı!" diye sataşmalar olmuyor değil. ak parti milletvekili necdet ünüvar, “eskiden kürsüden çam devrilirdi, şimdi bardak devriliyor. eski çamlar bardak oldu. kaplan çıkınca kürsüye plastik bardak konulsun, ön sıralarda oturanlara da kask dağıtılsın” dedi.
e komik insan, ne yapsınlar.
bu gün hürriyet gazetesinde kendisine karate kid yakıştırılması yapılmış. fotoshop sağolsun...

http://www.hurriyet.com.tr/gundem/19459086.asp
vsslayer
bi insan yaptığı işe nasıl inanır diyorsanız takip edilmesi gereken şahıs.... (her ne kadar körükörüne ve artniyetlide olsa)
volfied
kapatılan dtp sırnak milletvekili tbmm’nin 23.donem bdp’nin sırnak milletvekili.

dtp şırnak milletvekili hasip kaplan, dtp’lilerin dokunulmazlıklarının kaldırılmasının planlandığını öne sürerek, "meclis’ten kovulursak, halkımızın yanına oturur en büyük sivil eylemlerimizi yaparız. arkamızda cudi var" dedi.
bayram dolayısıyla seçim bölgeleri olan şırnak’a giden milletvekilleri kaplan ve sevahir bayındır, habur sınır kapısı’nda halkla bayramlaştıktan sonra açıklamalarda bulundu. dtp’lilerin dokunulmazlığının kaldırılmasının planlandığını öne süren kaplan, "sizin seçilmiş dtp’li vekillerinizi yani bizi, tbmm’den kovmak istiyorlar. biz bu halkın verdiği oy ile meclis’e gittik. onların cümlelerini kullanmamızı istiyorlar.bizim arkamızda cudi, önümüzde habur var. buradan, sınırdan erdoğan’a sesleniyorum; sayın erdoğan, sen sultan değilsin, biz de senin kölen değiliz. bizi meclis’ten kovarlarsa biz de halkımızın içine gelir oturur, onlarla en büyük sivil eylemlerimizi yaparız" diye konuştu.(15 ekim 2007)

http://www.milliyet.com.tr/2007/10/15/siyaset/axsiy03.html

nasıl biri oldugu ortada yorum yapma geregi bile duymuyorum.
independence
allah bir insanin yuzunden nuru bu kadar mi alir, bir insani bu kadar mi cirkinle$tirir ya.

http://webtv.hurriyet.com.tr/2/25476/0/1/bdp-li-kaplan-kursude-kirdigi-bardagi-firlatti.aspx
independence
bdp’nin kamuoyunda bu kadar nefretle anilmasinin ba$ aktorlerinden birisidir kendisi. bir kac aktor daha var bu anlamda ama sanirim hicbiri hasip kaplan kadar etkili ve itici degildir bu konuda. konu$urken agzindan salyalarin fi$kirmasi, mecliste bardagi masaya vurup kirmalar, kirilan bardak parcalarini meclis siralarinda oturanlara firlatmalar. meclisi koy kiraathanesi zanneden bir insanin eylemleri bunlar. nasil oluyor da milletvekili secilebiliyor, bunu anlamak cok guc. siyasi nezaketten, siyasi edepten kilometrelerce uzak kendisi.
independence
turk polisinin talebiile facebook sayfasi kapatilmi$ kendisinin. sebebi ise sayfasinda teror orgutunun simgelerinin bulunmasi.

adam delirmi$ bunun uzerine, dava falan acmaya hazirlaniyor.

http://www.hurriyet.com.tr/gundem/24610827.asp

neden bekliyorsun?


bu sözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaştığın bir platform, hislerini tercüme eden özgür bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol