hamile

dunyayi ya$anilasi bir hale getiren varliklarin, yani bebeklerin dunyaya gelmeden once kadinlarin karin bolgelerinde ortalama 9 ay boyunca kalmalari ve bu durumda olan kadinlarin genel ismi.
fertilization, spermin ve oositin tuba uterinada(uterin tüplerde) birleşmesi. implantation, zigotun uterusa ilerledikten sonra uterusa ulaşıp 6. günde uterus duvarına gömülmesi yapışması-implante olması. buda teknik açıklaması :)
pek çoklarına göre dünyanın en güzel kadınıdır.
yıllarca mücadele edilmiş huzur ve emellerin yürüyen halidir.
böyle düşünenlerce şımartılması normaldir, idrak edenlerce şımartılır.
facebook un yeni hamilelik durumu seçeneği.
ntvmsnbc‘nin haberine göre yeni uygulamayla bebek bekleyen aileler henüz doğmamış bebekleri için doğum tarihlerini önceden belirtmek kaydıyla facebook’ta bir profil açabilecekler.
dedim ya boku çıktı.
kainattaki en garip oluşumu yaşayan kişi.
bir bedenin içinde,başka bir insan oluşuyor,vay arkadaş,derinlemesine düşündüğün zaman ne kadar tuhaf ve mucizevi.
ve kadınlar bunu dünya kurulduğundan beri yapıyor.

karnının içinde ikinci bir kalp,beyin,böbrek,mide,dalak,el kol yüz burun falan oluşuyor,senin kan dolaşımınla besleniyor,senin yediğine içtiğine muhtaç bir insan,orada senin biyolojik varlığına tutunup hayata gelmeye çalışıyor.

kadınlar,bedenlerinin içinden başka bir beden çıkartabilen nadide yaratıklar,vesselam.

(bkz:bu deneyimi ben de yaşadım)
bebiş bekleyen, anne adayı kadın.

geçende facebook’tan mesaj atan bir arkadaşım, benim de kızım senin gibi yay burcu olacak yazmış. ben tabi öyle kaldım. evlendiğini biliyordum lakin kızımızın hamile olduğunu bilmiyordum. way arkadaş dedim ve mesajı merakla ve ağzım açık bir şekilde okumaya devam ettim. meğer aynı hafta içinde doğum yapması bile öngörülüyormuş.

üniversite arkadaşlarım arasından nişanlanan ve evlenenler vardı;lakin ilk defa biri anne oluyor.