hacca gitmek

ups
muslumanlarin her sene belly byr taryhte kutsal gordukleri mekke ve medine sehirlerine yaptigi yolculuk.her sene bircok kisi olur bu ugurda.sehit oluyorlardir heralde boyle bir olum nedeniyle..
independent
araplar bu sayede turizmde patlama yaptığı olay.o araplara para kazandıracağınıza 1-2 tane çocuk okutun veya afrika ülkelerine yardım edin.
tiryaki
hac dediğimiz yer sadece ibadet yapılan bir yer değildir.dünya’nın her köşesindeki müslümanlar,zencisi olsun,beyazı olsun,ingilizi olsun,japonu olsun hep beraber yanı çatı altında beraberce saf tutup evrensel bir sinerji yaratırlar orada.
haccın en büyük getirisi anlaşıldığı gibi sadece günahlardan arınmak değil islamın güzelliklerini beraberce yaşayıp alınan ilahi hazdan tüm insanların yararlanması için ortaya evrensel bir bilinç getirmektir.
ayrıca islam dinindeki ibadetler içerisinde uygulama konusunda en çok kolaylık getirilen farz hacc vazifesidir.kişinin ekonomik durumu bu ibadeti yapmak için uygun değilse,hastaysa,ve yahut gidilecek yerde bulaşıcı hastalıklar,doğal afetler ve savaş gibi olumsuz koşullar varsa böyle bir ibadeti yapmak farz kılınmamıştır.
snake
tatil anlayışı olmayların tatile cok sevdıkleri dinlerinin gereği biçiminde gitmesi.


nasıl olurdu

yada

arabistana gıdıp zemzem suyu emitasyon yüzük kolye almak

nasıl olurdu


capt it all
zannediliyor ki, bir kere gidilecek, yapılması gerekenler yapılıp geri gelinecek..
müslümanlar milliyetçi değildir. islam ırkçılığı, kabileciliği, milliyetçiliği ve kavimciliği reddeder ve hatta lanetler. hac olayı da bunu insanların gözüne sokmak içindir, anlamaları içindir.
hacca bakınız. herkes aynı kıyafetler içinde. türkler ayrı, çeçenler ayrı, araplar ayrı, iranlılar ayrı ayrı mı dolaşıyor ? birbirlerine caka mı satıyorlar ? hepsinin kolları birbiriner değiyor, hepsinin baktığı nokta aynı. işıkları aynı. hepsi aynı! neden hala anlamak istemiyoruz?

karanlıklarda kaybolmamak gerek. ideolojilere kurban gitmemek gerek.
independence
cok sevap bir $ey oldugu konusunda $uphe yok ancak ote yandan ne yazik ki her sene pek cok haci adayimiz kutsal topraklarda son nefeslerini veriyorlar. belki de ölümün boylesi en hayirlisidir, onu allah bilir elbet.

bu sene hac vazifesi esnasinda ya$amini yitiren haci adayimizin sayisi 25 e yukselmi$;

http://www.hurriyet.com.tr/dunya/27332327.asp

neden bekliyorsun?


bu sözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaştığın bir platform, hislerini tercüme eden özgür bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol