güçlü kadın

melusine
karşılaştığı zorluklarla mücadele edebilen, kendi ayakları üstünde durabilen kadındır.onun kadar güçlü olamayan erkekler tarafından sadece takdir gören arkadaş olarak kalırlar.
id est
gücü elinde bulunduran kadındır. kadınların bizlerle her ortamda a$ık atabileceğine lafım yok, lakin bazı durumlarda önümde eğilmek zorunda oldukları gibi bir gerçek ayan beyan ortada.
kurabiye
güçlü kadın profili eğer toplumun çizdiği bir rol kalıbından ileri gitmiyorsa bu ancak birey için bir sahne şovu olabilir. o zaman kadın gerçek kendisini sırtında bir yük gibi taşır, oysa kadının gerektiğinde güçsüz olmaya da hakkı vardır.

bir anlatımda bireyi nitelemek için kullanılan güçlü sıfatı fiziksel anlamdan çok duygusallığı niteliyorsa eğer ve yine bu bağlamda da cinsiyetlere özgü bir niteleme yapılıyorsa, işte yine orada somuta indirgenmiş bir vurgu vardır. bu anlamda kadının cinsel birliktelikleri önem taşıyabilir mesela.

sözün özü toplumsal olarak güçlü kadın ekmeği elinde , dul ama başka biriyle evlenmeyecek kadar geçmişine bağlı, asla depresyona girmeyen, ağlamayan ya da ağladığını belli etmeyen vs kadındır. dünyanın sözde reel profilini çizemeyen ağlak kadın ise güçsüz kabul edilir. bu durumda güçlü nitelemesi soyut anlam taşıyor gibi görünse de sanırım dünyanın olduğundan fazla somut algılanması ile ilgili bir problemdir.
insomnia jim
bu kadının resmi dunya medyasında neredeyse ikinci dunya savasının ortalarında çizilmiştir cogu kişi bilir o bi elini kolunun pazusuna atan başı hafif baglı amerikan kadınını.artık kadın degişiyor eskiden bende yapabilirim diyip dişini gösterip hırlayan kadın şimdilerde ise dişini gostermeden usta bir avcı gibi işini bitiriyor.

(bkz: bide güçlü sirin vardi ama o noldu bilmiyorum)

neden bekliyorsun?


bu sözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaştığın bir platform, hislerini tercüme eden özgür bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol