golden retriever

serco
kokeni: bu cins, muhtemelen ondokuzuncu yuzyilin ortalarinda ingiltere’yi ziyaret eden bir rus sirkine mensup turu bilinmeyen altin tuylu kopeklerin bloodhound ile ciftlestirilmesiyle gelistirilmistir.

tanimi: yukseklik: erkeklerde 58-61 cm,, disilerde 55-57 cm. 0rtalama agirlik: erkeklerde 29-34 kg, disilerde 27-32 kg iri, guclu bir yuzu vardir ve makas cenelidir. gozler siyah, yumusak ifadeli. kulaklar orta buyuklukte, dusuk. boyun: kasli. gogus: genis. uzun kuyrugu kivrik degildir. bacaklari kemikli, baldirlari kaslidir. tuyleri parlak ve dalgali olmalidir, ikinci tuy tabakasi su gecirmez. renkler: altin ve krem renginin butun tonlari. kirmizimsi golgeler kusur sayilir.

kisiligi: hareketli , uysal iyi huylu , duygulu , sevimli.

ozelligi: saglam ve guclu , koku alma duygusu gelismistir . toprakta ve suda gayet iyi calisir. iyi huylu oldugu icin insana eslik eden kopek olarakta degerlidir ve aile hayatina uyum saglar . cocuklara hatta bebeklere karsi cok sabirli ve naziktir.
goetica
dunyanın en $irin ve en akıllı yaratıkları.erkekleri genellikle 35 kiloya kadar çıkar di$iler ise en fazla 30 kilo olurlar.kıçlarıyla dunyayı yıkabilme kapasitesine sahip yegane canlıdır.
artemisia
dünyanın en zeki köpeğidir, oldukça insancıl, oyuncu, uysaldır. bu güzeller güzeli yaratık siz ağladığınızda ağladığınızı anlayacak ve sizinle ağlayacak kadar duygusal ve hislidir. uzun tüylerinden dolayı fazlaca tüy dökmesi ve eve hırsız bile girse ağzında oyuncağıyla kuyruk sallaması dezavantajları olarak sıralanabilse de masum suratı, her laftan anlamasıyla sizi kendine hayran bırakacak bir sevgi yumağıdır. ayrıca bir kez tuvalet eğitimi aldırlar mı çatlasalar bile eve asla çişlerini yapmazlar. köpek demeye dilim varmıyor, o derecedir.

neden bekliyorsun?


bu sözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaştığın bir platform, hislerini tercüme eden özgür bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol