gereksiz sifon çekmeyin 10 ton su kurtarin

0 /
instrument
güzelim istanbul belediyemizin başlattığı kampanlayalardan bir tanesi.

slogan: gereksiz yere sifon çekmeyin 10 ton su kurtarın
meali: gidin tuvalete sıçın işeyin öyle bırakın. her yeri bok götürsün. koku yayılsın.

merak ediyorum evde canı sıkılınca gidip tuvalete öylesine sifonu çekip seyredenler mi var acaba diye. ulan kakamızı yapıyoruz, gitsin diye sifonu çekiyoruz.

hadi araba yıkamayını anladık, camları silmeyini de anladık bunlar bir de banyo yapmayın demişlerdi.

burdan belediyeyi kutluyorum.
betterthan
bir milli egitim bakaninin zamaninda yaptigi bir aciklamada ’’bu maarifler olmasa bu bakanligi cok daha iyi idare ederdim’’ demistir.

buda buna benzer biseydir benim gozumde.
elma sekeriiii
karde$im hani temizlik imandan geliyordu?yani sizin sifon cekmeyin 10 ton su kurtarin demeniz bu dü$üncenize direk kar$it bir goru$ acisi olu$turur: efendim cekmeyin sifon filan evinizi mok gotursun ne gerek var,tuvalet kagidi yeterli!
sevgili buyuksehir belediyesinin bi g.tümüze karismadigi kalmisti onu da yapti. eger mantikli bi i$ yapmak istiyorsaniz daha uygun bir cözüm yolu bulmayi deneyebilirsiniz. tabii bilmiyorum sadece zevk icin sifon cekip ’’aaaa sular ne kadar guzel gidiyorr’’ seklinde dili disarda klozeti izleyenimiz var midir,onlara bir lafim yoktur.ama i$te belediyemizin bize moron muamelesi yapmasi ayri bir tarti$ma konusudur.
adamlarin surekli kaldirim ta$larini sokup sokup tekrar takmalari da bu politikalara bir ornek te$kil eder.
(bkz: moron politikalar)
independence
$ehrin en yetkili idari makamlarindan birisi tarafindan istanbul halkina "sicmayin" denmi$tir.kendilerini bu fikirleri sebebi ile kutluyor ve gozlerinden opuyorum.sicmak kadar gereksiz ve bir o kadar da igrenc olan bir eylem konusunda gozumu actiklari icin de ayrica tebrik ediyorum kendilerini.

ne salakm$iz bunca sene sicmi$iz.

kotu de kokuyor hem.
instrument
evet. yiyip yiyip sıçmamak bir süre sonra şişmeye sbebiyet verir. ondan sonra etraftan bizlere bakanlar derler ki ulan şuna bak yemiş yemiş sıçmamış. e belediye hepimizden sıçmamamız gibi bir duyarlılığı göstermemizi beklediği için etrafta zayıf insan kalmayacak. dolayısıyla bu sefer hep bir ağızdan ulan bize bak yedik yedik sıçmadık diyeceğiz. ama sevindiğim bir nokta daha var. sepulturk kişisi yalnız kalmayacak artık. hepimiz onun gibi olacağız.
sepulturk
dedirten kampanyadır.

yahu insan bir oturup düşünür. bu sıçmama kampanyasını kim başlatmış istanbul büyükşehir belediyesi. peki istanbul belediyesi hangi partide, akp. peki akp neyi imzalamadı, kyoto. peki bu su sıkıntısı neyden dolayı oluyor, küresel ısınma. peki bu küresel ısınmanın önüne geçmek için ne hazırlanmıştır, kyoto. eee n’oldu şimdi? ben ne anladım senin başlattığın o kampanyadan. ilk önce senin partin bu işin en öncelikli çözüm yolunda bir adım atsın da sonra iş bize düşsün. siz imzayı atın, baktık olmadı biz yine götümüze tıpa takarız.

ayrıca evet şu anda çok gereksiz bir kampanyadır. önce imzaları görelim.
elma sekeriiii
’’gereksiz’’ sifon çeken sahsiyetlere atfedilerek soylenmi$ bir $eydir zannimca. ama anla$ilmayan $ey $udur: gereksiz yere sifon surekli fo$ur fo$ur cekiliyormu$ da bizim mi haberimiz yokmu$?
armes
"siz bokunuzu temizliceksiniz,bulaşıklarınızı yıkıcaksınız diye biz havuzsuz mu yaşıyalım.yarı olimpik yüzme havuzumu ne ile doldururum sonra.hem sıçıyosunuz da ne oluyo başınız göge mi eriyor.sıçmayı yasaklıyorum o kadar"gibi zihniyete sahip kişilerin sarf edebileceği cümle.

0 /

neden bekliyorsun?


bu sözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaştığın bir platform, hislerini tercüme eden özgür bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol