geert wilders

aycan
geert wilders (d. 6 eylül 1963, venlo, hollanda): hollanda’da, aşırı sağcı partij van de vrijheid’in (özgürlük partisi) başkanı. 1998’den beri hollanda parlamentosu üyesidir. wilders, vergilerin düşürülmesi, refah devletini tasviyesi, asgari ücretin ortadan kaldırılması, devlet düzenlemelerinin ve müdahalelerinin en aza indirgenmesi gibi klasik neo-liberal politikalarla, özellikle kuzey afrikalı’lara ve türkler’e karşı varolan yabancı düşmanlığının sömürülmesine dayanan populist ve faşizan bir söylemi harmanlayan bir siyasal görüşü savunmaktadır. wilder ve partisi yabancı göçmenlere karşı daha sert önlemler alınması, göçmen kanunlarında değişikliğe gidilmesini istemektedirler. wilders, türkiye’nin avrupa topluluğu’na üyeliğine karşı hollanda’daki en büyük muhalefeti yürütmektedir.
kaynak vikipedi

kendi çapına uygun olarak açıklamalarına devem eden ırkçı kişi.
greyfurt
fitne adında islam karşıtı bi film hazırlatmış hollanda’lı politikacıdır.
15 dk süren filmi için "önceden izletmeme ve hiçbir kesinti yapılmaması" koşulunu öne sürmesi üzerine, potansiyel yayıncı kuruluşların hiç biri bu filmi yayınlamaya yanaşmamıştır. (bu seferki provokasyonuna alet olmamışlardır)

bakalım bu hamlesi geri tepen wilders’in bir sonraki hamlesi ne olacak ?

panik notu: haber kaynağı www.haber7.com olup linki:http://tinyurl.com/yshw8y
ankakusu
#802095

fitne isimli islam karsiti filmine sempatizanlari dahi kiçlariyla gülmüstür. ayrica, ülkeyi içeriksiz ve hakikaten bos bir film nedeniyle aylarca geridgi için loser diye tanimlanmistir.

neden bekliyorsun?


bu sözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaştığın bir platform, hislerini tercüme eden özgür bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol