galatasaraylı olmak

0 /
darth sidious
> hakim saniga sorar:
> - ulkeye ihanetle suclaniyorsun. ne diyeceksin soyle
bakalim?
> sanik sakin bir ifadeyle cevap verir:
>-tamamen dogrudur efendim . ben galatasarayliyim. elimizdeki futbolcularin turkiyeyi kucuk dusurecek sekilde paralarini vermeyip kaciriyoruz. klube haciz gelmesin diye alo galatasaray allah rizasi icin yardim hatti aciyoruz. elimize gecen parayi sahip soma yediriyoruz. beceriksiz bir baskanimiz var. avrupada tanindigimizi soyleyip kupalara katilamiyoruz bile. baskanimizin para kazanabilmesi icin fransiz aracilar ve sirketlerle calisiyoruz. birinci dunya savasi sirasinda ulkemizi isgal eden fransiz askerlerine yataklik ettik. biz buyuz. pisman degilim.
made in heaven
bugune kadar avrupa kupalarinda ulke puanina hic bir katki yapamamis takimlarin bugun sampiyonlar ligine direk olarak galatasaray’in bu zamana kadar topladigi puanlarla katildiklarini gorup gurur duymaktir..yillar sonra torunlarina anlatabilecegi anli sanli iki avrupa kupasi sahibi bir markaya gonul vermis olmaktir.bazen beceriksiz,bazen kisiliksiz insanlarin yonetici mertebesinde bulundugu ancak asla diger guzide kuluplerimizde oldugu gibi,karanlik islerle ugrasan kisilerin yonetimine asla girmemis bir camiaya sahip olmaktir.metin oktay’i alkislamis olmaktir.dunya capinda iki egitim kurulusuna sahip olmaktir.dunyada diger turk kuluplerinin taninmasinin onune gectigi icin evet belki vatan haini olmaktir.
xray
gecmise bakildiginda acisiyla tatlisiyla ama gurur dolu yasanmis yillarin yuzunuzde hos bir tebessumu hakim olacagi, ilerisi dusunuldugunde yuzunuzun arap sabunu kivaminda olacagi... dusunme yetinizin yetmeyecegi, analitik dusunmenin ise kronik diare edebilecegi bir taraftar ruhudur... sakin ama sakin tuz ruhuyla karistirmayin, o en azindan bi problemi cozer ama galatasaryli olmaniz hic bir sorunu cozmeyecegi gibi daha da cok sorunu uzerinize ekler... gerci ekler de iyi yapildigin da tadindan yenmez bi pastadir ama onunla galatasarayli olamayi karistirmamak lazimdir... galatasaray ne tadindan yenen, ne de basiretsizliklerden, yanlis yonetilmekten ona buna yenilen bir takim olmak ister... guclu ve tutarli bir turk takimi olmayi ister... bunu neden ister, cunku yaptiklari yapcaklarina teminati olmalidir... bu olamdikca hicbir galatasarayli kendini gatasayarli olarak gormemelidir... galatasarayli olmak zordur, bu zorluklarla mucadele etmek bi galatasaraylinin dogals borcudur...
faten
galatasaray’lı olmak ve bunu tam olarak içinde

hissetmek...

galatasaray’lıyım diyebilmek..
takımın yenildiğinde bile onu sonuna kadar koruyabilmek..
onunla birlikte ağlayıp onunla birlikte sevinebilmek..
o formayı giyip sokakta dolasabilmek...

hissetmek...

her macını izlemek ..
sonuc ne olursa olsun gururla yorum yapabilmek..
haftanın her günü yapılan sacma sapan mac yorumlarını sıkılmadan dınleyebilmek..
marsları hep bir agızdan soyleyebilmek..

hissetmek...

asil galatasaray’a yakısır asil bir taraftar olmak..
ne kadar ciddi olursan ol o ilginc sapkaları takabilmek..
sarı ya da kırmızı gordugunde aklına tek bir şey getirmek..

hissetmek...

diğer takımların basarısızlıklarını yuzlerıne vurmamak..
basarılarını tebrik etmek ..
stadda sesinin kısılmasına göz yummak..

hissetmek...

bir macı ıkıncı kez izleyebilmek..
her zaman en fazlasını istemek..
asla küfür etmemek ..
takımdaki her oyuncuyu kabullenmek..

hissetmek...

gerektiğinde acık trıbunde sırılsıklam olmak..
takımınla gurur duymak..

hissetmek...

galatasaray’ı buraya sıgdıramamak ,anlatmaya calısınca hep birşeylerin eksik kalması ,anlatırken sacmalamak...

hissetmek...

bok bocegi
türkiyede futbol alanında kazanılmış en büyük başarıların sahibi olan takımın taraftarı olmak demektir.. diğer takım taraftarlarının sürekli saçmasapan tezler öne sürüp bok atmalarına gülüp geçebilmeyi bilmek, cevaplarını başarılarınızla vermek demektir.. üstünden yıllar geçen başarıların ve maçların bile hala aklına geldiğinde gözlerini doldurabilmesi demektir.. ve en önemlisi her ne olmuş olursa olsun takımınla gurur duyabilmek demektir, iyi gününde de kötü gününde de..
bloody mary
6 kasımı hatırla cümlesine çokça maruz kalmak
hatta başka bir cümleyle karşılaşamamak..
mutluluğu hissetmek,gerçek anlamda sarı kırmızıya gönül vermek,bundan ne olursa olsun gurur duymak.
0 /

neden bekliyorsun?


bu sözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaştığın bir platform, hislerini tercüme eden özgür bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol