freddie mercury

0 /
darth sidious
1946 dogumlu, zerdust bir babanin oglu. gencliginde mary isimli kiz arkadasindan tekme yiyince biseksuellige yonelmis ve nihayetinde aids den 1991 yilinda olmustur. queen grubunun vokalidir. karizmatik bi sahsiyetti.
independence
super cali$mara imza atmi$, cok populer olmu$ ve bu populerligin sonucunda diledigi hemen her $eye sahip olarak degi$iklik arayi$ina girmi$, degi$iklik arayi$i icerisinde de bula bula homoseksuelligi bulmu$ ve hemen o yone dogru yonelmi$ ki$i.sonuc olarak da kaptigi hiv virusu sebebi ile aids hastaligindan hayata gozlerini kapami$tir.bu yazilanlar tamamen benim du$uncelerimdir.gercegi yansitir ya da yansitmaz bilemem.
lazutlivera
insani buyuleyen sese sahip ayni zamanda karizmasi yerinde olan ve queeni dunyanin en unlu grubu yapan 1991 de aidsden olmus bahtsiz adam.tek soyleyecegim ne vardida homoseksuel oldun.neyse herseye ragmen allah rahmet eylesin.uzuluyorum cunku o kisiligi bir kez bile goremedim.
made in heaven
“iki haftadir basinda, hakkimda yazilan yazilari izliyorum. yapilan testler sonucunda kanimda hiv virusu ciktigini ve aids hastaligina yakalandigimi belirtmek isterim. cevremdekilerin ozel yasamlarini korumak amaci ile, bu gercegi herkesin bilmesine gerek yok diye dusunuyordum. ama dostlarimin ve dunyanin dort kosesindeki fan’larimin artik bu gercegi ogrenme zamanlarinin geldigini dusunuyorum. bu korkunc hastalikla savasmada, herkesin beni destekleyecegini umuyorum. “ 23 kasim 1991 tarihinde yaptigi bu aciklamanin ardindan 24 kasim 1991 gunu evinde hayata veda eden muhtesem sesli muzisyen..
hopeful
the great pretender
foolin around
time
your kind of lover
exercises in free love (en hosuma giden sarki)
in my defence
mr bad guy
let s turn it on
living on my own
love kills
barcelona

adli parcalari iceren 16 kasim 1992 tarihinde cikan album.muhte$em solist.
$ov adami, charlie chaplin kadar yetenekli... karizmasi tartisilmaz

xerxes
dunyanin gelmis gecmis en buyuk sanatcilarindan biri. ruhu sad olsun, ama onun da dedigi gibi "sov devam etmeli!!!"...
underpressure
5 eylül 1946 yılında doğu afrika kıyılarının yakınlarındaki zanzibar adasında farrokh bulsara olarak dünyaya geldi.

8 yaşındayken, ailesi onu, daha iyi bir eğitim alabilmesi içn ingiltere’ye yollamıştır. arkadaşları ve öğretmenelri ona sürekli olarak "freddie" diye seslenmesinden dolayı bu ismi benimsemeye başlamıştır.

1964 yılında gittiği isleworth okulu’ndan, sanat dersleri dışındaki tüm dersleri sıfır olduğu için ayrılmak zorunda kaldı. daha sonra ealing college’de grafik tasarım eğitimi almaya başladı ve 1969 yılında buradan mezun oldu. ama o yanlızca müziğe odaklanmıştı.

queen öncesideki grubunun adı wreckage’dir.

roger taylor ile iyi bir arkadaş olan freddie, smile grubunun vokalinin gruptan ayrılmasından sonra bu gruba katıldı. grup john deacon’ın da katılmasından sonra queen adını aldı. bu isi mi de tabii ki freddie bulmuştu. queen kurulduktan sonra, ismini freddie mercury olarak değiştirdi.

ondan sonraki yıllarda queen grubunun en önemli ismi oldu. yaptığı şarkılar, giyim tarzı, yaratıcılığı, queen’in gelişmesinde ve tanınmasında çok öenmli etken oldu. sayısız şarkılar yapıp bu şarkıların dünyaya yayılmasını ve sevilmesini harika ve eşsiz sesiyle başardı.

21 kasım 1991 günü aids hastalığpı yüzünden hayatına veda etti.

geriye görkemli bir müzik hayatı ve sayısız güzellikte şarkılar bıraktı.


underpressure
"müzik eğer kendini ses olarak bir kalıba sokmak isteseydi, şüphesiz onun sesini seçerdi," demek istediğim büyülü, muhteşem sese sahip, unutulmayacak sanatçı.
lactamento
"hello again my beauties - is it happening?" demesi bile güzel, kendi havasında ve havasına kapılan milyonlarca hayranıyla hala yaşatılan, unutulamayan tatlı insan.
0 /

neden bekliyorsun?


bu sözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaştığın bir platform, hislerini tercüme eden özgür bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol