fransız mallarıni boykot edelim

capt it all
zamanında italyan mallarına karşı boykotumuz hatırlatmıştır bu slogan bana. şimdi kimse neredeyse hatırlamıyor değil mi? hala boykot uygulayan var mıdır acaba? peki italya sıçtığı boku temizledi mi? hayır!

fransız mallarını da boykot edelim, tamam;
adamların zikinde mi? kesinlikle değil...
firatrock
acaba ne kadar işe yarayacak.neden bu sorunu fransızlardan alıp kendimiz çözmüyoruz(zaten sorun fransa ya da başka bir ülke degil, sorun bizim kafamızı kuma gömüp sorunumuzu başka ülkelere bırakmamız)
kbcs
halkimizin arada bir yaptigi milliyetçilik çıkışlarından.peki ne yapiyoruz neden yapiyoruz acaba? fransaya tepkimizi belirtelim bişeyleri boykot edelim mantığı dogrudur peki doğru şeyleri mi boykot ediyoruz? yıllar önce turk sermayesinden bir lira çıkartılmayarak ülkemizde kurulan istihdam artıran,işsizlik azaltan fabrikaların(misal danone,renault vb) ürünlerini boykot etmek yerine milyarlarca dolar verip 38 tane airbus alan zihniyeti boykot etmek daha anlamlı değilmidir? değilse de şimdiye kadar yanılmışım, boykota devam...
ankakusu
suna aciklik getirmek isterim ki basligi acan olarak boykot taraftari oldugumu soyleyemem. fransa’dan cok biz zarar goruruz gibime geliyor.

neden bekliyorsun?


bu sözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaştığın bir platform, hislerini tercüme eden özgür bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol