foursquare

lost kidy
bir telefon uygulaması. o anda nerede olduğunu işaretliyorsun, puan alıyorsun, birbirine hava atıyorsun, bakın ben ne kadar sosyalim izlenimi veriyorsun.
orqn
bir anda ortadan kaybolan, gittiği yeri kimseye söylemeyen, başkaları o’ na ulaşamasın diye telefonunu kapatan insan(lığ)ın geldiği son noktadır. o zihniyetten buraya nasıl geldik inan aklım almıyor.

çok saçma değil mi; ben bir adamın ( yahut kadının ) sabahtan akşama kadar nerelere gittiğini, nerede oturduğunu, öğle yemeğini nerede yediğini, gece eğlenmek için hangi mekanları tercih ettiğini - hiç umrumda olmamasına rağmen - takip ediyorum. bu çok kötü. daha da kötüsü; bunun benim değil, karşı tarafın isteği sonucu olması.

’ gittiğim yerleri paylaşıyorum, böylece yakınımda olan arkadaşlarım beni aramak zorunda kalmadan hemen bulunduğum yere geliyor, görüşmüş oluyoruz. ’ diyerek bu uygulamayı savunanlar var.

benim de onlara şöyle bir cevabım var;

sevgili pek akıllı kızım ( yahut oğlum ); seninle görüşmek isteyen insan zaten seni arar. bu çok basit bir denklem değil mi? eğer sırf yakınında bir yerde olduğunu öğrendiği için seni görmeye geliyorsa bırak hiç gelmesin. geldiyse de hemen kov onu, siktirsin gitsin. yapmacık samimiyetlere ihtiyacın yok ki senin. neden böyle yapıyorsun?

amacın ne kadar sosyal bir insan olduğunu hepimize göstermekse tamam biz kabul ettik onu. söz, herkese anlatacağız senin ne kadar sosyal, ne kadar gezgin bir insan olduğunu. ama n’ olur yapma artık böyle, rezil etme kendini.

p.s tüm foursquare kullanıcılarına kafam girsin!
independence
benim de kullanicisi oldugum zimbirti. millet $urda $u anda yemek yiyorum, $u anda $urda siciyorum, $u dakika $urda ayakkabimi boyatiyorum diyor, biz de izliyoruz. ba$ka bir olayi var mi onu hic bilemedim.
independence
kim olduklarina dair zere fikre sahip olmadigim milyon ayri insan arkada$lik $eysi gondermi$. daha sistemin ne oldugunu cozemeden bir suru insanla sanal arkada$lik kurulan yer.
hittheroad2timesjack
rozet kolleksiyonu yapılabilecek tüm site ve uygulamalara karşı bir zaafım var maalesef. foursquare de bu uygulamalardan sadece birisi benim için. bazı rozetleri tamamlamak için yönümü değiştirip mekanın önünden geçerken "check in" yapmışlığım bile vardır. ancak gayet uslu bir kullanıcı olup bu "check in" lerimi sosyal medyada paylaştığım görülmemiştir. ha usulüne göre kullanma noktasına gelince çok da umrumda değil açıkçası, bilmediğim bir mekanda ne yenilir ne içilir. sevmessen bir daha da gitmessin olur arkadaş.
hittheroad2timesjack
bir yıldır özenle gidip yer bildirimi yaptığım restaurant daki mayorluğumu kaybettiğim uygulamadır.

şu yalan dolan yer bildirimlerini bir türlü engelleyemediler. arkadaş sabahın köründe orada ne yapıyor olabilirsin ki, hayır çorba da yok yani. baktım kim diye bayanmış, yoksa çok pis küfür edecektim.

neden bekliyorsun?


bu sözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaştığın bir platform, hislerini tercüme eden özgür bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol