flatten the curve

tom hanks denen propaganda fahişesinin itelemeye çalıştığı kavram.

"We are all in this together. Flatten the curve."
https://twitter.com/tomhanks/status/1240024515498786816/photo/1

flatten the curve "eğriyi düzleştirelim" filan demek.. aslında başka bir şey de şimdilik buymuş gibi yapalım, bu zavallının da gönlü olsun .. bu arada ben hiçbir şeyde seninle birlikte değilim tomcum.. bilgin olsun.

https://static01.nyt.com/images/2020/03/22/science/11SCI-VIRUS-CURVE1/11SCI-VIRUS-TRACKER1-jumbo.jpg?quality=90&auto=webp


anlamı şu.. bu koronya siksiği öyle bir panik başlatacak ki hastanelerde korkunç bir yığılma olacak, doğru dürüst sağlık hizmeti alamicaz cart curt.

şudur yani


tom gibi hayatı göt yalamakla geçmiş ibişlerin bilimsellik adı altında yalan pazarlaması beni çok kızdırıyor.. çünkü saçmalamak o kadar da ucuz olmamalı. bir takım boş beyinli adamlar televizyonlara, gastelere filan çıkarılıp bağırttırılınca bilim olmuyor.

bilimkurgu üyesi abuzer sienentürkte anırdı, bilimkurgu üyesi zübra daha da bi anırdı, bas bas anırdı, ayrıca osurdu....

bilim böyle bir şey değil bebeğim..

bilim ne demektir? bilim gözlem, deney, ölçüm, matematik vs filan demektir.. değil mi? bunlar yoksa olan şey ne? abuzittin anırdı..

yeri gelmişken, orada bir tane de aşıcı başı var. bu "yapay kaos" dönemi bittiğinde ölmez de sağ kalırsak onu özel sikicem.. şimdilik burada keseyim..

madem bu kadar bik bik ediyoruz, sözümüzün arkasında duralım .. ayıp etmeyelim.

burası göztepe ssk


https://i.ibb.co/xKvx7yx/resim.jpg


1.5 saat önce çekildi bu resim. yani günde 20 bin test yapılıyorsa, o da gerekli görülenlere filan ise.. burada en az 2000 kişi filan olması lazımdı..

daha da tuhafı tüm dünya böyleleonardo da vinci'ye atfedilen bir söz var..meali şu,

insanlar üçe ayrılır
görenler,
gösterince görenler
ve diğerleri..

yani yukarıdaki resme bakıp "aaa aynı bret pit'in filmi gibi diyenler"

geç olmadan gözlerinizi açın.

çelınç zamanı!.. yarın siz de evinizden çıkıp en yakınınızdaki hastaneye gidin oradaki mahşeri kalabalıkların, aşırı yoğunlukların filan fotoğrafını çekin.. hep birlikte görelim.