fantom

independence
babasi korsanlar tarafindan oldurulen, bunun uzerine iyilik ve dogruluk adina sava$acagina yeminler eden, yigitlerin yigidi efelerin efesi yagiz bir delikanli..ama sanki giydigi pembe tayt bozuyo onu biraz ama o kadarini gormezlikten gelelim..her kahraman tayt giymiyor mu sonucta.
angelus
halk deyişiyle “hayalet” olarak bilinen bazı fenomenlere metapsişik alanda verilen addır.

ruhçu görüşe göre, fantomlar ruhsal bir faaliyet sonucunda oluşmakla birlikte, ne ruhtur ne de ruhun perisprisidir. fantom fenomenleri spiritüalizm’de esas olarak 3 grupta ele alınır:

fiziksel medyumluk deneylerinde oluşan ektoplazmik fantomlar: neo-spiritüalist görüşe göre, bunlar, materyalizasyon ve demateryalizasyon tekniklerini kullanan medyumun, ektoplazmasını kendi perisprisiyle biçimlendirerek oluşturduğu fantomlardır. bunların oluşumu için bedensiz bir varlık ile irtibata geçilmiş olması şart değildir. bedensiz bir varlığın mevcudiyetinin sözkonusu olduğu durumlarda da medyum, bedensiz varlıktan aldığı tesir ve imajları peripri-akışkanlar yoluyla ektoplazmasına yansıtarak fantomu yine kendisi oluşturur.
perisprinin etkisi altında, süptil maddelerin yoğunlaşmasıyla oluşan, duble ve seyyal ikiz adıyla bilinen fantomlar.
tekinsizyer fantomu: cinayette olduğu gibi, bazı normal-dışı ölüm koşullarında can çekişen kişinin bıraktığı imaj yüklü vibrasyonların o mekana gelen hassas kişilerce paranormal olarak algılanması sonucunda hassas kişinin fantom algılaması.
alorarola
ihlas grubundan bir şirkete ait elektrik süpürgesinin marka ismi.
temizlik işi konusunda ne kadar misyoner olduklarını daha iyi anladım. çünkü cihazı alıp kutusunu açtığınızda sizi karşılayan farklı konularda 3 tane ilmi kitaplar çıkmakta. ah ah ne kadar düşünceliler, çok güldüm.

neden bekliyorsun?


bu sözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaştığın bir platform, hislerini tercüme eden özgür bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol