eski sevgilinin dost olmak istemesi

mmkurabiye
dost olmak mı? demekki aradan geçen belirli bir zaman dilimi var. bu zaman dilimi akabinde eski sevgilide bazı ışıklar parlıyor ve dost olmanın daha faydalı olacağı kanaatinde. altında bir çıkar beklentisi olabilir.

dost kalmayı talep ediyorsa iş değişiii... yok canım ne alakası var, bu durumda da en başından hesabını yapmış demektir.

neyse ne ya,
eski dostu ile bile dost kalamayan bir insanım ben neticede. öyle kolay mı dost olmak fiilini fiiliyata çevirebilmek.
gavatar the last failbender
eski sevgiliyle selamlaşmaktan öteye gidecek olan herşey temelde tarafların egosuyla ilişkilidir. farkında olunmasa bile "sensiz daha iyiyim ama sen fena halde boka batmış görünüyorsun?" telkini uygulama amaçlıdır. esasında eski sevgiliye acı çektirmeye çalışmak değil, kendisini buna inandırmaktır amaç. bir diğer olasılık ise "sen biraz kenarda dursana bak bişey deniycem, olmazsa yine sevişmeye devam ederiz" düşüncesiyle yeni deneyimlere açılırken işlerin yolunda gitmeme ihtimaline karşın zararı minimuma indirmektir.

her durumda da eski sevgiliyle dost olmanın önerilmeyeceği açık... ama selam verin, birşey olmaz.
witchy
unutamayan eski sevgilinin hadi bari yanında yöresinde durayım diyerek kendine acı çektirmesi üzerine kurulu eylem. eski sevgili dostluğu amacından saptırır ve fiyaskoyla sonuçlanır. yapabilen olduysa -ben hiç görmedim- bravo.
independence
tamami ile yalandir. eski sevgili erkekse ya da kadin farketmez, eski sevgilisinin hayatina halen bir $ekilde mudahale edebilme $ansi aramak adina boyle bir talepte bulunabilir. hayir ba$ka turlusunu almiyor aklim. yeni sevgililerini falan da tani$tirirlar, tam olur. mide lazim biraz.
sarhosatlarzamani
yüz göz olmadan sadece ilişki ömrünü tükettiği için bittiyse, saygısızlık söz konusu değilse, uzun süreli bir paylaşım olduysa ve en önemlisi duygularınız karşılıklı olarak gerçekten bittiyse, gayet de tadından yenmeyen bir durum. hatta eski eş ile gerçekleştirilebilen versiyonlarıda mevcuttur.

neden bekliyorsun?


bu sözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaştığın bir platform, hislerini tercüme eden özgür bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol