eroin

0 /
goretomb
nil gun adli eski bagimli yazarin kitabinin adi.
bagimliligi suresince ailesi ve yakin cevresi ile olan sorunlarini,bagimlilik donemlerinin geli$imini ve sonuncusu haric birkac tedavi olma giri$imini anlatmi$ yazar kitabinda.
ayrica yazarin adininda takma oldugunu biliyorum.
independence
bagimlisi olan ki$i bir zaman sonra para temin edebilmek icin yapmadigi $eyi birakmiyor.sirf eroin satin alabilmek icin kaset cikartip $arkici olanlar bile var soylentilere gore.en kotu ihtimalle de adnan hocanin muritlerinden oluyor.
reddy
sonu olum olan surundurucu yolculuk.bi de ayni adla christiane f. tarafindan yazilmis bi kitap vardir bu illete dair.
emir
1898-1913 yılları arsında öksürük şurubu olarak kullanılmış, 1913 yılında bağımlılık yaptığı anlaşılınca yasaklanmıştır.
muque
en fazla 3-4 kullanimda bagimlilik yaratan ve yalnizca %4 gibi kurtulma şansı olan uyuşturucudur.köşe başı satış noktalarında kolayca bulunabiliyor olması,sistemle biraz daha ilgilenmenin gerektiğini bir kere daha anlatmaktadır.yazık!
firambogaz
vücuda giren bir gram eroin beynimizdeki bir milyon hücreyi öldürmektedir!
eroin; uyuşturucu maddeler arasında en etkilisi dolayısı ve de en tehlikelisi olup morfinden iki ila on defa daha kuvvetlidir. eroin varolan uyuşturucu maddeler arasında en çabuk bağımlılık oluşturan maddedir, bir-iki deneme kişiyi eroin kurbanları arasına almaya kafi gelir.beyaz, gri, koyu gri, fildişi ve kahverengi tonlarda, küçük kristaller halinde veya un gibi toz halinde bulunabilir. saf halde iken beyaz olan eroindeki bu renk farklılaşması içerisine konulan katkı maddelerinin miktarına göre değişir.
eroine ilk başlayan çoğu bağımlı bu maddenin ne olduğunu bilmeden başlar. genel olarak ilk tütün ile birlikte alınır. ilk kullanacak olan şahsın; “eroini bilmeden aldım” diye söylemesi söz konusu bile edilemez, zira, tütün içinde yakılan eroinden çok kötü bir koku yayılır ve bu koku kolayca fark edilir. tütünle eroin alan kişide kısa süre içerisinde kafayı bulma denilen durum başlar ve alınan eroinin saflık derecesine göre bu uyuşukluk halinin süresi değişkenlik gösterir. eroini bu şekilde kullananlar arasında ki yanlış bir kanı; bu yöntemin daha az zararlı olduğu ve istenildiğinde kolayca bırakılacağı fikri ise de bu düşünce insanların kendisini kandırmasından başka bir şey olamaz
eroinin insan vücuduna verdiği zarar vücuda girmesi ile alakalıdır vücuda nasıl girdiği ile değil.

kullanim şekli
buruna çekilerek alınan eroin etkisini anında gösterir. burun vasıtası ile kolayca damarlara ulaşan eroin her alındığında ölüm tehlikesi olup, her kullanımda damarlar da çatlama olabilir. bu şekilde kullanılan eroin sonucunda kurtulma şansı çok az olup ölüm çabuk gerçekleşir.
eroinin damara şırınga ile enjekte edilen şekli en tehlikeli ve ölüme en yakın olan şekli olup, bu kullanım şeklini genel olarak uzun süre eroin kullanıp maddi durumu zayıflayan insanlar kullanır. maddi durumları kötüleşen eroin bağımlıları az olan eroin miktarını çoğaltmak için suya karıştırırlar ve bunu damarlarına iğne yardımı ile enjekte ederler. bu şekilde eroin kullanan bir insan damarına enjekte ettiği her eroinle birlikte ölüm riski taşır. çünkü satın aldığı eroinin saflık derecesini bilemeyeceği için kullandığı dozu her zaman ki gibi ayarlar ve o gün satın aldığı eroinin saflık derecesi de yüksek ise kişi ölümle burun burunadır.
uzmanların eroinmanları incelemeleri sonucunda; narkotik maddeleri uzun süre kullananların beyin hücrelerinin zarları büzülür. hücre dumura uğramış, içinde boşluklar ve yağlanmalar oluşur. hücre çekirdeği küçülür ve parçalanır. mikroskopla saptanan bu görünüme ek olarak göz ve beyin kabuğunda ve beyni kaplayan zarlarda şişme, kanlanma ve küçük kanama odakları, damarlarda daralma, incelme ve yağlanma dikkati çeker. bu tür maddelerde zehirlenerek ölenlerin beyinlerinde şişme, bol kanama odakları ve hücrelerde yozlaşma, önemli bulgular arasında yer alır.
eroine iyice alışan ve kriz devresine giren bir eroinman artık ilk günlerde tatmakta olduğu yalancı keyif haline ulaşamaz. artık onun eroin kullanması eroinin insan üzerinde oluşturduğu ağrı ve acıların fena tesirinden kurtulmak, bir nebze olsun rahatlamaktır.
eroin kullananlar terler, kalpte çarpıntı başlar, vücudu kırılır diz, bel ve başında şiddetli ağrılar oluşur, iştahı kapanır, çalışma gücünü kaybeder. büyük bir üzüntü yaşar buna bağlı olarak toplumla olan ilişkisini sıfıra indirir. gözlerindeki canlılık belirtileri kaybolur, sürekli olarak dalgın halde bulunup dünya ile ilgili alakaları kalmaz. yaşayan, bir ölüden farksızdırlar ve tüm bu olumsuzluklardan kurtulabilmek için tek kurtuluşlarının eroin olduğunu düşünürler.
istanbul emniyet müdürlüğü’nün internet sitesinden alınmıştır.
tsubasa
hayatın sizi kullanmasına izin vermeyin helede eroinin tutsağı olmayın bırakın siz hayatı yönlendirin.ardınızdan ağlayacak insanları düşünün içmeyin ulan şu eroini içmeyin be !!!
pier
rengi beyaz olmadıgı halde surekli beyaz denir bu merete.renginin beyaz ile uzaktan yakından alakası yoktur.ayrıca icersinde kodein maddesi filan da yoktur.kodein de opiyat dır sadece.evet.
0 /

neden bekliyorsun?


bu sözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaştığın bir platform, hislerini tercüme eden özgür bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol