ergenlik

melusine
hayatimizdaki asamalardan en zorlayici olanidir.kendi kisiligini arayisa girmek,bunalima girmek,asik olmak,ilk sevgiliden ayrilmak,notlarin giderek dusmesi gibi insan hayatini olumsuz etkileyebilecek olaylar bu donemde ortaya cikar.yetiskinlik caginda en hatirlanmak istenmeyen hatiralar yine bu doneme rastlamaktadir.
muque
dönemin başlama yaşı, cinsiyete ve ülkelere göre değişmektedir.insan hayatında bir geçiş dönemidir.ortalama olarak bu dönem, 11 yaşta başlar.11 - 13 yaşları arasına giriş dönemi (puberte dönem) diyoruz.ergen, ne çocuk ne de yetişkindir. kimliğini belirlemeye çalışan bir bireydir.

salavin
biyolojik değişimlerin gerçekleşmesiyle bittiği sanılan ancak psikolojik olgunluğun gerçekleşmemesi nedeniyle ömür boyu devam eden süreç, yaşamın kendisi.
denemeler
mümkünse anılardan çıkarılası dönem.şekilsiz vucut,oturmamış kişilik,bunalımlı kafa,herşeyin insanın üzerine gelmesi, kendini bulmaya çalışmanın zorluğu,dönüp eski resimlere bakıldığında çirkin ördek yavruları şeklinde hal ve pozlar,herşeyi ben bilirim edaları...
pelagehatun
"ben sokaklarda otururum, imge kitabevinin önüne çömelirim, sigaraya da başladım zaten, ’abi’ kelimesi gün de kullandığım kelime sayısının üçte birini oluşturur, annemle hiç anlaşamam, beni hiç anlamıyolar zateeeeen, ha gothic giyinirim, siyahı da pek severim e ozaman ben asiyim" şeklindeki kişilerdir.
kenz
beyin ve cinsel organın yer değiştirmesine ve daha sonra ömür boyu öyle kalmasına neden olan zaman dilimi
matrax
insanın fallik dönemine şöyle bir geri dönüp "n’oluyoruz lan" dedikten sonra genital dönemine başlamasıdır.aileden uzaklaşılır, yalnızlaşılır, az biraz da asosyalleşilir.

neden bekliyorsun?


bu sözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaştığın bir platform, hislerini tercüme eden özgür bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol