emine ayna

0 /
mitili
dtp’nin genel başkan vekili. başlığını açmamdaki sebepse şu dedikleri:

"sayın abdullah öcalan, yetersiz ve anti demokratik olan türkiye cumhuriyeti yasalarına göre dahi cezaevinde tutuklu bulunan legal ve yasal biridir. sizler kendi yasalarınızın bile dışına çıkarak ona yasadışı muamelesi yapıyor, o insana ‘sayın’ denmesini suç kapsamına alıyorsunuz" demiş bu kişilik bir basın sitesinden çaldığım habere göre.

sen onbinlerce insanın katili, kaldığı cezaevinden bile bu kanlı işlerinde kullandığı köpeklerine talimatlar veren şerefsiz bir şahsiyeti "legal ve yasal" olarak görüyorsan ilk önce türkçe dil bilgisi kitaplarındaki anlatım bozukluğu konusunu bir gözden geçirmeni tavsiye ederim ben sana.

"sizler"? dibine kadar suçlu birine hakettiği cezayı vermeyip hayatını sürdürmesine izin verenler ne idüğü belirsiz canlılar da sen insan mısın? yoksa tam tersi mi?

yoksa ben bu adama "yasal katil" mi desem bilemedim.

daha orada olmanızın asıl sebebi olan atatürk’e, türkiye’ye, istiklal marşına saygıları yok gelmişler bu ülkenin yönetiminde söz sahibi olmaya çalışıyorlar. ne güzel memleket be!

siktirin gidin demek isterdim suratlarına bu şahsiyetlerin salyalarımı saçarak. ama yapmıycam ayıp çünkü.
independence
dtp genel ba$kani nurettim demirta$’in genel ba$kanliktan zorunlu istifasinin ardindan, dtp’nin onumuzdek ay olacak olan kongresinde genel ba$kanlik koltuguna oturmak icin destek arayi$larindaymi$ kendisi.ha gayret hadi bakalim.
independence
kumesin icerisindeki tek deliba$ horoz gibi konu$uyor durmadan ve kimse de cikip "ulan sus ibigini kopartirim senin!" demiyor, diyemiyor.

neden?

e milletvekili ya, dokunulmazligi var ya, o sebeple i$te.

bugun cikmi$ diyor ki;

"cezevlerinde ozgurlukleri icin yapmi$ olduklari eylemler sebebi ile bir suru insan yatiyor bizlerden, onlar suc ise ayni sucu bizler de i$ledik. hatta diyorum ki o eylemlerin hepsi benim talimatim ile gercekle$ti. hadi gelin beni de alin iceriye."

ulan aleni itiraf var alo?
isyankarmuhabir
milletvekili olmanın verdigi zırhın arkasına sıgınarak, atıp tutan agzından cıkanı kulagının duymadıgına kannat getirdigim kadin. bir fikri savunmak, bir davayı savunmak ayrı provokasyon yapmak ayrı birseydir.
independence
abdullah ocalan’i ne kadar sevmiyorsam, bu kadini da bir o kadar sevmiyorumdur.

bak ben banu alkan’i da sevmem ama emine ayna’ya kar$i olan sevgisizligimi banu alkan’la degil abdullah ocalan’la kiyasladim. artik ne anladiysan.
independence
dtp kapatildi, ahmet turk ve daha pek cok dtp’li milletvekili siyasi yasakli ilan edildi ama emine ayna’nin milletvekilligine zeval gelmedi. agzindan cikan her cumlede sokaklarda cati$malar cikartan bu kadinin milletvekilligi halen devam ediyor. buyurun buradan yakin adaletin sistemini.
independence
türkiye büyük millet meclisi 23. dönem milletvekili
emine ayna mardin
emine ayna, 1 temmuz 1968’de diyarbakır dicle’de doğdu. babasının adı osman, annesinin adı günay’dır. lise mezunu. gökkuşağı kadın derneği’nin kurucu üyeliği ve kurucu genel başkanlığını yaptı. ayna, bekârdır.

independence
pkk terorunu halen daha insanlara "kurt halkinin hakli mucadelesi" olarak yutturmaya cali$iyor ya ve ahmet turk’un milletvekilligi du$erken bu kadin halen daha milletin vekili sifati ile etrafta dola$iyor ya, benim bu meclisten de ulkeden de umudum iyiden iyiye yitip gitti. yaziklar olsun bu insanlara.
independence
cezaevlerinde suren aclik grevlerine destek amacli suresiz aclik grevine ba$lami$ kendisi.

yapacagi aclik grevi belki zayiflamasina yardimci olur da eline yuzune bakilacak bir hale gelir. umarim hic birakmaz o aclik grevini.
0 /

neden bekliyorsun?


bu sözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaştığın bir platform, hislerini tercüme eden özgür bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol