efkan ala

independence
fazla heyecanli bir insan. konu$urken ne konu$tugu anla$ilmiyor bu hali ile.

http://www.samanyoluhaber.com/web-tv/icisleri-bakani-efkan-ala-sen-kimsin-7411-video-haberi/
independence
içişleri bakanı
efkan ala, 1965 yılında erzurum, oltu’da doğmuştur. annesi gönül ala, babası temel ala oltu’da yaşamaktadır. ilkokulu çanakpınar köyünde okudu. ortaokula her gün gidip geldiği oltu’da devam etti. istanbul üniversitesi siyasal bilgiler fakültesini 1987 yılında bitirdi. 1988 yılında kaymakamlık stajına başladı. iki yıl sakarya valiliği maiyet memurluğu, bir yıl ingiltere’de hizmet içi eğitimden sonra, iki yıl trabzon dernekpazarı ilçesinde, iki yıl ordu kabataş ilçesinde kaymakamlık yaptı.

tunceli’de vali yardımcılığı yaptı. ardından içişleri bakanlığı’nda eğitim şube müdürlüğü, iller idaresi daire başkanlığı, turizm bakanlığı’nda eğitim genel müdürlüğü ve müşavirlik görevlerinde bulundu. 30 ocak 2003 tarihinde batman valiliğine atandı. batman’ın köylerine kadar götürdüğü hizmetlerle halkın sevgisini kazandı. insan hakları derneği’nin (ihd) her ay yayımladığı hak ihlalleri raporunu alan ala, bunlara tek tek cevap verdi. vali ala’nın bu tavrı başta ihd olmak üzere sivil toplum kuruluşlarınca takdir edildi. efkan ala’nın batman valiliği sırasında sigaraya karşı tavrı ile bilinen başbakan recep tayyip erdoğan’ın batman ziyaretinde, ala’dan sigarayı bırakmasını istemesiyle ala, bir daha sigara kullanmayacağına dair söz verdi, sözünü de tuttu.
sonra 14 eylül 2004 tarihinde diyarbakır valiliği’ne atandı. efkan ala diyarbakır valiliği sırasında, polise, sivil toplum örgütlerinin demokratik etkinliklerine müdahale etmemesi talimatını verdi, terör örgütü sempatizanlarıyla terörist cenazelerindeki gösterilerde sınırın aşılmamasını ve örgütü simgeleyen sarı-kırmızı-yeşil renklere karışılmamasını istedi.

8 eylül 2007 tarihinde başbakanlık müsteşarı oldu. bu görevine 25 aralık 2013 tarihine kadar devam etti.

25 aralık 2013 tarihinde başbakan recep tayyip erdoğan’ın yaptığı hükümet revizyonunda "dışardan", yani milletvekili olmayan tek isim; içişleri bakanı olarak görevlendirildi. görevi bakan muammer güler’den devraldı.

efkan ala, evlidir ve iki çocuğu vardır.
independence
dun mansur yava$’in oylari sayilirken ankara’da oy sayim merkezine gitmi$, soylentiler bu yonde.

hayir cok merak ettim, devlet bakaninin oy sayim merkezinde i$i ne? ayrica kendisi icerideyken ba$kalari da iceri alinmami$.

garip tabi.
independence
anayasanın 114. maddesinde, “türkiye büyük millet meclisi genel seçimlerinden önce, adalet, içişleri ve ulaştırma bakanları çekilir. seçimin başlangıç tarihinden üç gün önce; seçim dönemi bitmeden seçimin yenilenmesine karar verilmesi halinde ise, bu karardan başlayarak beş gün içinde, bu bakanlıklara türkiye büyük millet meclisi içinden veya dışarıdan bağımsızlar başbakanca atanır” ifadeleri yer alıyor. bu sebeple de ici$leri bakani efkan ala 7 mart tarihine kadar bakanliktan istifasini verecek. yerine vekaleten secime kadar bakanlik mustesari bakacak.
independence
hic tereddutsuz ve kimsenin telkini olmaksizin derhal istifa etmesi gereken bakan.

icisleri bakanisin ve ulkede buyuk sehirlerde teror patlamalari mutemadiyen ve senin bakanliginda onlarca can alabiliyorlarsa sen orada oturamazsin, boyle bir hakkin yok.

japonya'da bu saldirilar yasanmis olsaydi japon icisleri bakani harakiri yapardi. kimse sana kendini öldür demiyor ama kalk o koltuktan, orasi sana gore degil, bu cok net.

neden bekliyorsun?


bu sözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaştığın bir platform, hislerini tercüme eden özgür bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol