dr watson

carpediem
dagınık saçları, bilim adamı görünüşüyle beni kendine hasta etmiş kişi. dna ile ilgili çalışmaları esnasında karşısına çıkan her türlü engeli bir şekilde aşan ve en sonunda nobeli alan kişidir. dna’nın ikili sarmal yapısını buluşu çok ilginçtir. ilgilenenler için (bkz: ikili sarmal).
rdm
herhangi bir uygulama kitlendiğinde "dur ben bu hatayı kaydedim belki ilerde bi boka yarar" diyen windows aparatı. bi boka yaramaz kendileri stetoskopu bile yoktur. dr. haydar dümen bile bi kaç i$e yarar watson yaramaz. hatta hataları loglayıp harddiskinizi sömürür. kapatın gitsin.
angelus
sherlock holmes e sorduğu soruların neticesinde dedektifin soruların üzerinden olayları çözmesine yardımcı olan bireydir.
independence
bireysel anlamda $ahsiniza zerre faydasi dokunmadigi gibi makinenizde de gigabaytlar dolusu log dosyasi olu$turarak hard diskinizin free space bolumunden yer. kapatilmasinda fayda vardir. regedit bolumunden uygulama sonlandirilabilir. alakali kisimda value’yi 1 den 0 a getirmeniz kafi. tam olarak $u $ekilde;

ba$lat / cali$tir / regedit / hkey_local_machine / software / microsoft / windows nt / current version / aedebug

bu i$lem sonucunda kar$iniza cikan auto ya sag tiklanir, modify secenegi secilerek value 1 iken 0 olarak degi$tirilir, uygulama sonlandirilir.

neden bekliyorsun?


bu sözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaştığın bir platform, hislerini tercüme eden özgür bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol