doğan yayın holding

ankakusu
aydin dogan’in sahibi oldugu holding.

ozellikle televizyon kanallari, kamuya yarardan cok en fazla para nasil kazanarim dusuncesiyle yayin yapmaktadir.

sevimsiz adamin, sevimsiz holdingi. kapitalizm denen ve caktirmadan somurmeye musait sistemin anasini aglatan holding.
zenana
doğan yayın holding su an gorsel ve yazılı medyanın yuzde 45 ine sahip durumdadır...tekel nedir bize öğretmektedir!!
camurhan
bünyesindeki medya gücüyle milleti bütün yazar, sunucu ve satılık takımıyla uyutup, a.b.d. ile korkuttuktan sonra birden savas cigirtkanligina baslamis, terör salıdırılarından sonra tv’lerdeki dansöz oynatma durumlarini bahane ederek diger medyaya saldirmayi görev bilmis, türkiye’nin anasini belleyen sirketler grubu.
hallucinogen
bıçak sırtı gibi bir kadroyu bile şüpheyle ve kendimi sakınma ihtiyacı duyarak izlememe neden olan holding.allah ülkemizi doğan hırsından korusun.
john maynard keynes
danıştay kararıyla vergi cezası durdurulmuştur.

doğan yayın holding’in kamuyu aydınlatma platformu’nda (kap) yayımlanan özel durum açıklamasında, d yapım reklamcılık ve dağıtım a.ş’ye tebliğ edilen 1 milyar 369 milyon 56 bin 709 tl tutarındaki 2 no’lu vergi/ceza ihbarnamesi’ne dayanak teşkil eden, istanbul 10’uncu vergi mahkemesi kararının d yapım reklamcılık ve dağıtım a.ş. aleyhine sonuçlanan kısmına ilişkin olarak, d yapım reklamcılık ve dağıtım a.ş. tarafından yapılan yürütmenin durdurulması talebinin kabul edildiğine ilişkin danıştay kararının, adı geçen bağlı ortaklık avukatlarınca teslim alındığının öğrenildiği belirtildi.

açıklamada, şunlar kaydedildi:

“gelinen bu aşamada, danıştay’ın söz konusu kararı gereğince, d yapım reklamcılık ve dağıtım a.ş’ye tebliğ edilen 1 milyar 369 milyon 56 bin 709 tl tutarındaki 2 no’lu vergi/ceza ihbarnamesi’nin bu aşamada ödenmesi söz konusu olmayıp; davanın esastan görüşülmesine ise ayrıca devam edilecektir. danıştay’ın yürütmenin durdurulmasına ilişkin kararı ’oy birliği’ ile alınmış olup; karar metni aynen aşağıya çıkarılmıştır;

’türk ticaret kanunu’nun 411. ve devamı maddelerinde yer alan hükümler ile katma değer vergisi kanunu’nun 17. maddesinin 4. fıkrasının -g- bendi hükmünün birlikte incelenip değerlendirilmesi sonucu 2577 sayılı idari yargılama usulü kanunu’nun 52. maddesinin yollamada bulunduğu 27. maddenin 2. fıkrasında öngörülen şartların gerçekleştiği anlaşıldığından, teminat aranmaksızın yürütmenin durdurulmasına, yürütmenin durdurulması harcı peşin alındığından yeniden harç alınmasına gerek olmadığına oybirliği ile karar verildi.”

özel durum açıklamasında, holding tarafından daha önce konuya ilişkin yapılan açıklamalarda “hisse senedi yerine geçmek üzere çıkarılan geçici ilmühaber devirlerinde kdv hesaplanması uygulaması ve buna onay veren bir mahkeme kararı ile ilk kez karşı karşıya kalındığı”nın ifade edildiği belirtilerek, “böylece, söz konusu mahkeme kararının yürütmesinin durdurulması ile; geçici ilmühaber devirlerinde, kdv hesaplanıp hesaplanmayacağı ile ilgili olarak bir danıştay kararı da ilk kez hukuk alemindeki yerini almış olmaktadır” denildi...

kaynak: bigpara


bu gelişmeler yaşanırken, mehmet şimşek’in londra’da bir grup iş adamına dyh hisselerini satmasını salık verdiği bilgisi wikileaks tarafından bugün açıklanmıştır.

neden bekliyorsun?


bu sözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaştığın bir platform, hislerini tercüme eden özgür bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol