doğa için çal

Bilgi Sözlük Android Uygulamasını İndirmek için lütfen tıklayınız.
45 ayri muzisyenin bir araya gelerek cektikleri bir klip. divane aşık gibi isimli karadeniz turkusunu seslendirmi$ler, cok da guzel olmu$. dogayi koruyalim temali bir klip ve amac da o zaten. doganin kirlenmesi, kuresel degi$im vs.

bir de internet sitesi kurmu$lar ve klip bu internet sitesinden de izlenebilmekte.

http://www.dogaicincal.com/
son olarak 91 müzisyeni bir araya getirip, doğanın doğal yapısının, güzelliğinin
hidroelektrik santraller vs. gibi projelerle bozulmasına tepki göstermek, seslerini duyurmak amacıyla yaptıkları güzel bir çalışmayla ancak farkettim kendilerini.

aşık veysel’in "uzun ince bir yoldayım" türküsünün her satırını içlerinde sümer ezgü, murat evgin gibi tanınmış kişilerin de olduğu doksanın üzerinde müzisyen seslendirip çalıyor. amacına ulaşacağını çok fazla ummasam da emeklerine teşekkürler.
özellikle divane aşık gibi şarkısını mükemmel yorumlamışlar.
ayrıca klipte dikkat çeken ender tiplerden birisi de, adana/seyhan’ı temsil eden, direc-t solistidir. hani tüm adana’lılara ısrarla kıro/maço ikilisini yakıştıranlara selam ederiz bu klip ile, sözlüm sözlükten dışarı.

http://tinyurl.com/ya5ewwn
yine ve yeniden muhte$em bir cali$maya imza atmi$lar, gonulden tebrik ediyorum kendilerini. insanin ruhu dinleniyor, ici civil civil oluyor.

http://www.facebook.com/video/video.php?v=10150282890732926
nedense güneydoğuya pek inememişler. orda yok mu sesi güzeller? var elbet ama neden bi türlü anlamadım. 3.üncüsünde neredeyse antep’ten öteye gidememişler. yani oralardan bir kaç sanatçı görmek isterdim. hatta barış adına anonim bir şarkıyı şöyle türkçe, kürtçe, lazca vs. söyleselermiş süper olurmuş. doğayı korumak için önce barış gerekli değil mi? savaşın olduğu yerde doğa ne kadar korunabilir. nacizane fikrim bu.

edit: bu enty’nin hemen hemen aynısını kendilerine msj olarak attım. tutamadım la kendimi.
doğudan da müzisyenlerimiz var;
diyarbakır, tunceli ve erzurum. yok demek yanlış olur, peki neden az diye sorarsanız onu işte oraya sormak lazım.