diva

gerzekparatoneri
yurdum insaninin (basta medyasinin) anlamini tam kavramadan, sirf kulaga soylemi hos geldiginden, biraz da olayin bokunu cikarmaya merakli olduklarindan ona buna koymalarina uyuz oldugum ozellikle ve kati suretle bulent ersoy a soylendiginde tuylerimi diken diken eden kavram. kaldi ki anlamini irdeleyecek olursak ’operada bas kadin oyuncuya verilen ad’ diyebiliriz. burdan baktigimizda bulent ersoy la baglanti yok sanirim. tabi sayin ersoy bilmedigimiz bir tarihte operada bas kadin oyuncu olduysa o baska.
nerobianco
müziğe yıllarını adamış bu işin sanatını yapan insanlara verilen admı$ orjinalinde.ülkemizde ise bu ünvanı almak için erkek iken ameliyat oluyorsun hormon takviyesini alıyosun memeler kocaman oluyo estetikler ile kadın oluyorsun.belki askerlik bile yaptıktan sonra oluyo bunlar sonra sahneye çıkıyosun kemancı piyanist ne varsa bir kerede yutuyosun insanlara bağırark şarkı sölüyosun onun bunun rakısını fondip yapıp bardakları kırıyosun yarışma programlarına katılıp sansasyon yaratıyorsun utanmadan canlı yayında osuruyorsun adın da bülent bey aman pardon bülent hanım oluyor.evet size diva denilmesi için bunları yapmanız gerekiyor. cidden.
alorarola
1998 yılında ingilterenin birmingham şehrinde düzenlenen 43 ncü eurovision şarkı yarışmasında israil adına katılan ve birinci olan transseksüel şarkıcı dana international’ın şarkının ismidir.

şarkının sözleri, karanlıktan aydınlığa kavuşmak isteyen bir kadınının aşka ve özgürlüğe olan çığlığını, nakaratı ise mecazi olarak tarihe ününü katmış kadın iconalarının temsili sıfatlarının kullanılmasıyla tezavhüratı dile getirir.

http://www.dailymotion.com/video/xazt6k_dana-international-diva-eurovision_music

yeş işah dola meya hayim.
yeş kuşim şeyeş rak la
yeş ksamim ve yeş yamim kaşim
uvama şehi kulla şela
lamalakhim diva hi imperya
alhabama diva hi histerya
hi kulla şir ahava

nakarat:

viva nari’a
viva viktorya
afrodita
viva la diva
viva viktorya
kleopatra

yeş knaşimt maot çela hayim
hen yisu tfila be lo milim
lamalakhim diva hi imperya
alhabama diva hi histerya
hi kulla şir ahava.

neden bekliyorsun?


bu sözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaştığın bir platform, hislerini tercüme eden özgür bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol