devlet ateizmi

antiformalistrayok
tanrıcılığı reddedip ateizmi destekleyen devlet politikasıdır.

tarih boyunca birçok örneği görülen bir devlet modeli olup birçoğu teori ve pratikte rol model ülkeler kategorisine girmiştir.

kişisel görüş

hep beraber süveyş krizini(sina savaşı veya ikinci arap-israil savaşı olarak da geçer)hatırlayalım.

islam dininin %95-99'luk nüfusa sahip olduğu ülkeler her nedense donunda ki lastikten tüfeğinde ki süngüye kadar kendilerine göre kafir ve müşrik sınıfına giren topluluklardan aldıkları silah ve malzeme ile yine bir başka kafir topluluğuyla savaşmakta iken ezici bir bozguna uğrayınca onları komünist,ateist dinsiz,cehennemlik dedikleri sovyetler birliği yetişip kurtarmıştır.

bu nasıl bir eziklik ve mantıktır peki.

altında ki tank t-55,t-64,t-72.
tüfeğin m-16,galil,ak-47.
uçağın mig,mirage,sukhoi.

kur'an-ı kerim 'in ilk ayetidir ; 'oku'

ama onların büyük bir çoğunluğu okumuyor.okumayıp cahil bıraktıkları beyinleri ile de kafir ve müşrik diyerek aşağıladıkları insanların oyuncağı oluyor.

coğrafyalarında 50 yıldır yine onların kafir,müşrik diyerek aşağıladıkları insanların silahları yine onların bedenlerin de test ediliyor.

aşağıladıkları sovyet sosyalist cumhuriyet birliği ikinci dünya savaşında 15 milyon insanını kaybedip yine de toprağını vatanını korumuşken onlar en büyük farzlardan birine cihad'a uymayıp savaş çıkınca fareler gibi kaçıp yine fareler gibi suda boğuluyor.
bu başlıktaki tüm girileri gör

neden bekliyorsun?


bu sözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaştığın bir platform, hislerini tercüme eden özgür bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol