deterjan

sanatis
tüm deterjanların yaklaşık 10 yıl öncesindeki reklamlarını baz alırsak hepsinin ana teması şudur.
-10 yıl önce:evet tamam yaptık bu sefer en iyisi ot-mok-böcek-çikolata-zeytinyağı hepsini siliyor en ufak bi halt bırakmıyo vs
-8 yıl önce:evet artık bu tam oldu şimdi eskisindende daha iyi artık bu teknolojide son o kadar bembeyaz yaparki etrafa ışık saçar vs.
-5 yıl önce:reklamda büyük bi kumaş topu caddelere salınır üzerine dünyada ne varsa atılır ve reklam artık son noktaya gelince,höst matik in nasadaki araştırma laboratuvarlarında son uzay teknolojisine göre en son düzeyde en parlak ve ultra temizlik için artık hestr matiki kullanın.
3 yıl önce:tırt matik artık o kadar bi ilerledikki size sadece marketten alıp makinanıza koymakla iş bitiyor siz bu arada semranımı izleyin hemde artık mavi beyaz kapsüller var bu kapsüllerde marstan getirttiğimiz troitaryum maddesinden ve en son enzimler kullanıldı.

ve bu reklamlarda devamlı bir önceki ürünler kötülenir ve hepsindede artık bu son burdan ilerisi yok tamamen müthiş bi deterjan ürettik vurgusu yapılır.
bide calgonda alacaz değilmi o resistansmıdır nedir onu makinaya taktırmayın askılık gibi bişe ne işe yarıyor hadi canım
(bkz: tüketim toplumu) (bkz: ilerde bakalım neler çıkacak)

neden bekliyorsun?


bu sözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaştığın bir platform, hislerini tercüme eden özgür bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol