derste en arkada oturan öğrenci grubu

0 /
hergele
öğrencilik hayatım boyunca her daim içinde bulunduğum gruptur.yoklama defterine sahip çıkan,geyik muhabetinin kralını yapan,sağlam idda tüyolarıyla çevreye fayda sağlayan gruptur.öğretmenler in potansiyel tembel olarak gördükleri bu grup sınavdan 90vb notları birşekilde alır.
rutubet
lise hayatının tadıdır tuzudur.her sınıfın olmazsa olmazıdır.
bi de arka sıraya kim oturucak olayı vardır.nimetleri farkedildiğinde,herkesin okulun ilk günü erkenden gelme sebebidir çünkü.nitekim sınıfın iki ya da üç adet arka sırası bulunmaktadır.sınıf mevcudu azsa bi de millet arka sıra ve onun çevresinde yerleşme derdindedir. ve ön sıralar kabak gibi sizi beklemektedir.
ama marifet herkesin sandığı gibi arka sırada oturmakta diil,en ön sırada oturup,hocaların gözlerinin içine içine bakaraktan arka sıra fentezilerini gerçekleştirmektedir.arka sıra insanın beyninde olmalı kısaca.
pinky winky
arkadan öne şuursuzca laflar edip sınavlarda "kalem var mı? kalem var mı?" diye gezişirler bunlar. hocanın huzurunu bozmak için ellerinden geleni ardlarına koymazlar. onlar sınıfın herşeyidir. herkes onlardan nefret etse bile onsuz yapamayacaklarını da bilirler.
deepblack
gereksiz dersi dinleyeceğine en doğru şeyi yapan öğrenci topluluğudur. kendileri hiçbir türlü derse katılmaz ya uyurlar yada konuşurlar hocanın en kıl olduğu topluluktur.
broken promise
dersten hiçbir şey alamayacaklarını bilen öğrencilerdir bunlar.boşa vakit geçirmeyelim genel kültürümüz artsın bari diyerekten sıra altında zulaladıkları dergileri okumayı tercih ederler.
hipotenus
ders amfideyse ve sabah saatleriyse bol bol yiyip içen ve muhabbet eden,mesaj çeken,hocanın remini videosunu çeken,kart oynayan,gazete kitap dergi vs. okuyan öğrenci modelidir.
max
hala severek içinde bulunduğum gruptur.hele sabahları ilk saat olan derslerde hiç kaçarı yok.direkt olarak arkaya gider uyurum...
elenktrinkalamadimsenden
sınıfın en fırlama tiplerinin oluşturduğu güruhtur bunlar.çoğu zaman ortamla taşak geçen zeki ama tembel(!) ergen gençlerdir.ana ve babaları da böyle gazlandığından çocukta harbi öyleyim herhalde düşüncesine gark edince kendini ortaya daha yavşak tiplemelerle çıkar.niye gıcığım bunlara ben?arkamdan çok nane çevirdiler eşşoğ....neyse.
zindan
kendilerini okulun fırmala öğrencileri sanan, öğretmenlere karşı laubalı konuşmalar yapan, her lafa atlama gibi bir görevi olduğunu sanan öğrenci grubudur...

bütün genellemeler yanlıştır ama genelde ülkücü gençler takılır...
0 /

neden bekliyorsun?


bu sözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaştığın bir platform, hislerini tercüme eden özgür bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol