denizbank

independence
denizbank, 1997 yılında gerçekleştirilen özelleştirme ile sadece beyaz bir kağıt ve bankacılık ön izni olarak zorlu grubu bünyesine katılmıştır.

denizbank finansal hizmetler grubu

denizbank finansal hizmetler grubu’nun (dfhg) temelleri, denizbank’ın özelleştirildiği 1997 yılında atılmıştır. denizbank 1938’de, gelişmekte olan türk denizcilik sektörüne finansman sağlamak üzere bir devlet bankası olarak kurulmuştur. yüksek standartları ve sunduğu ürün çeşitliliği ile kısa sürede türk bankacılık sektörünün saygın kurumlarından biri haline gelmiştir. 1992’de hükümetin bazı devlet bankalarını birleştirme kararı sonrasında denizbank, emlak bankası çatısı altına girmiştir. 1997’de ise ayrı bir tüzel kişilik olarak özelleştirmeye açılmıştır. 1997 yılının başında, zorlu holding denizbank’ı özelleştirme idaresi’nden bankacılık lisansı olarak satın almış ve aynı yılın eylül ayında faaliyete geçirmiştir.

tek bir bankadan büyük bir finansal hizmetler grubuna

denizbank’ın zorlu holding tarafından satın alınmasının ardından, yeni kurumsal kimlik çerçevesinde personel alımı ve şube açılışlarını içeren bir "hayata dönüş" programının uygulanmasına başlanmıştır. tüm bu çalışmalar, hazırlanan beş yıllık stratejik plan çerçevesinde yürütülmüş ve planda öngörülen tüm hedeflere ulaşılmıştır. yaşanan büyüme, tmsf’ye devrolan banka şubelerinin bir kısmının satın alınması ve 2002 sonunda tarişbank’ın gruba dahil edilmesi ile desteklenmiştir. ayrıca denizbank mevcut bankacılık ürün ve hizmetlerini tamamlamak üzere faktoring, finansal kiralama, yatırım ve portföy yönetimi şirketlerine ek olarak avusturya ve rusya’da banka satın almıştır.

güçlü sermaye tabanından ve finansal gücünden cesaret alan denizbank, finansal hizmetler sektöründe yaşanan hızlı gelişmelerden faydalanmış ve çok kısa süre içinde üst sıralara yükselmiştir. 2003 yılında çeşitli finansal hizmetleri aynı çatı altında sunan bir finans süpermarketi oluşturmak amacıyla denizbank finansal hizmetler grubu kurulmuştur.

tüm çağdaş finans hizmetleri tek bir çatı altında

denizbank finansal hizmetler grubu’nda denizbank’ın yanı sıra yedi yerli ve iki uluslararası finansal iştirak, bahreyn’de bir şube ve kuzey kıbrıs türk cumhuriyeti’nde eurodeniz off shore bank ltd. adı altında faaliyet gösteren bir kıyı bankacılığı iştiraki bulunmaktadır. denizyatırım, ekspresyatırım, deniz yatırım ortaklığı, deniz portföy yönetimi, deniztürev, denizleasing, denizfaktoring, intertech ve denizkültür grubun yerli kurumları; denizbank ag ve denizbank moscow uluslararası kurumlarıdır.

denizbank finansal hizmetler grubu, başlıca operasyon, mali kontrol ve muhasebe fonksiyonlarını merkezde toplayarak denizbank şubelerini başarıyla pazarlama merkezlerine dönüştürmüş ve bu şekilde hem çalışan sayısını optimum düzeye getirmiş hem de işletme verimliliğini artırmıştır.

toplumun tüm kesimlerine ulaşan bir hizmet ağı

denizbank finansal hizmetler grubu, türkiye’de toplumun tüm kesimlerine ulaşan bir hizmet ağına sahiptir. ayrıca, gerek bireysel gerekse kurumsal müşterilerine dünyanın her köşesinden internet ortamında finansal işlemler yapma olanağı sağlamaktadır.

denizbank finansal hizmetler grubu, yüksek iş ahlakına ve kurumsal yönetim ilkelerine bağlılığı ile gerek kurumsal gerekse bireysel müşterileri ile sürdürülebilir ve çok yönlü ilişkiler kurmuştur. başlıca odaklandığı segmentler küçük ve orta ölçekli işletmeler, ihracatçılar, proje finansmanı ve bireysel müşterilerdir. denizbank finansal hizmetler grubu aynı zamanda gemi finansmanı, turizm, tarım kredileri, yurtdışı inşaat projeleri, sağlık hizmetleri ve eğitim gibi niş pazarlarda da faaliyet göstermektedir.

en son teknoloji ile donatılmış şube ağını ve alternatif dağıtım kanallarını kullanan denizbank finansal hizmetler grubu, temel faaliyetlerinde sürekli mükemmelliği hedeflemektedir. yöneticilerinin deneyimlerinden ve vizyonundan güç alan grup, müşterilerine en iyi kalitede güler yüzlü hizmet sunmaktadır.

sınır ötesinde hizmet

avrupa birliği üyeliğine hazırlanan türkiye, ab standartlarına ve uygulamalarına uyum sağlamak amacıyla kurumlarını hızlı bir dönüşüme tabi tutmaktadır. denizbank ve finansal kurumları, kuruldukları ilk günden bu yana doğru kurumsal yönetim ile beraber uluslararası işletme alanında en iyi uygulamaları benimsemişlerdir. denizbank finansal hizmetler grubu, viyana’da bulunan iştiraki denizbank ag aracılığı ile ab ülkelerinde faaliyet göstermektedir.

grubun iştiraklerinden bir diğeri ise türkiye’nin önemli ticaret ortaklarından rusya’da bulunmaktadır. denizbank moskova, bu bölge ile ticaret yapan mevcut müşterilere yurtdışında da hizmet götürmekte ve çeşitli finansal ihtiyaçlarını yerinde karşılamaktadır.

güçlü hissedar tabanı ve başarılı mali performansından güç alan denizbank finansal hizmetler grubu, türkiye’deki lider finansal hizmet gruplarından biri olmayı hedeflemektedir. iştirakleri vasıtasıyla türkiye sınırlarının ötesine, avrupa birliği’ne ve rusya’ya yayılmayı planlamaktadır.

özet finansal göstergeler

milyon try* 30.06.2006 31.12.2005
toplam aktifler 14,008 11,976
nakdi krediler 8,676 6,173
gayri nakdi krediler 14,887 9,962
müşteri mevduatı 7,864 6,98
özkaynaklar 1,158 1,091
şube sayısı 254 246
çalışan sayısı 6,197 5,724

http://www.denizbank.com.tr/tr/hakkimizda
independence
o kadar gayriciddi bir bankadir ki kelimelerle ifade edilemez.

hesap actirmaya gidersiniz oncdelikle sizi uzun uzun bekletirler.ardindan bir masaya buyur ederler ve size bir form doldururlar.daha sonra "i$leminiz tamam yarin hesap bilgilerinizi gelip $ubemizden alabilirsiniz" derler.

nasil ya?

hesap bilgileri? yarin?

dunyanin hangi ulkesinde hesap bilgileri hesap acildigindan sonraki gun verilir ki banka mu$terisine.

daha sonra yeniden ugrayabilecek zamaninizin olmadigini belirtir ve bilgilerinizi telefon yahut mail araciligi ile almak istediginizi soylersiniz, peki derler.

ertesi gun olur.

telefon acar bilgilerinizi istersiniz, uzun ara$tirmalar sonucunda "hesabinizin henuz acilmadigi" bilgisine ula$irsiniz.

ulan hesap acmak 10 dakikalik i$, siz neden 48 saatte bitiremediniz bu i$i?

yarim saat sonra yeniden aramanizi rica ederler.peki dersiniz ama bir kere anlami$sinizdir ki bu banka bu i$i yarim saat sonra da halledemeyecek.iyisi mi iki gun sonra arayayim der birakirsiniz.

iki gun gecer.

-alo iyi gunler.hesap bilgilerimi almak istiyordum.3 gun once acilmi$ olmasi gerekiyor ama ben biraz agirkanliyim, ancak arayabildim.
-isim soyisim lutfen?
-independence indy.
-ah sayin indy.hesap actirabilmeniz icin bir form daha doldurmaniz gerekiyor lutfen $ubemize kadar gelebilir misiniz?
-ama? nasil?
-siz hesap actirmak icin $ubemize geldiginizde yeni eklenmi$ bu form, o sebeple bizim de haberimiz yoktu.
-e ertesi gun de aradim ben ama?
-ne yazik ki bu formu doldurmadan hesap acilimi yapamiyoruz.
-ee ne olacak peki $imdi?
-$ubemize kadar gelmeniz gerekiyor.
-e ama gelemem?
-uzgunum indy bey.


bu diyalog tamamen gercek ve rezaletin son perdesidir.hicbir afrika ulkesinde dahi boyle bir sistem yoktur ki banka hesabinizi acmayi bir turlu ba$aramasinlar.

afferim.
elma sekeriiii
reklamlarında erdal özyagcılar ve beyazıt öztürk’ü oynatan banka.

...da ben reklamlarının arasında anlamlı bir bütünlük göremedim. neyse.
rumuz pilis tiray egen
az önce sigaramı yakmak için çaktığım kibritin kutusunda şöyle bir mottosunu gördüm; "hayatta en büyük servet, onu sevdiklerin için harcamaktır"... sabahın şu saatinde anlamsızca hoşlandım bu bankadan. şimdi bi kahve koyup, vakti zamanında oyak bank’ın "iyiler daima kazanır" mottosunu düşünüp denizi seyredeceğim... yaşasın bankalar...
independence
hesap işletim ücreti ile alakali az once yollamis olduklari mail $u $ekildedir;

-----------------------------spoiler----------------------------:

sayın independence,

tl vadesiz hesaplarınız için hesap işletim ücreti 01.02.2015 itibariyle aylık 10.48 tl olacaktır.

2 adet otomatik ödeme talimatı vermeniz durumunda hesap işletim ücretinden muaf olabilirsiniz.

hesap işletim ücreti tahsilat uygulamamız hakkında bilgi almak için tıklayınız.

detaylı bilgi ve vazgeçme hakkınız için şubelerimizle ve 444 0 800 nolu açıkdeniz telefon bankacılığı ile görüşebilirsiniz.

saygılarımızla.

-----------------------------spoiler----------------------------

anlasilan bu banka ile de iliskilerimizi kesicez.

neden bekliyorsun?


bu sözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaştığın bir platform, hislerini tercüme eden özgür bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol