demokratik toplum partisi

0 /
oktuys
söylemek istediklerini siyasi yolu tercih ederek söylemeyi seçmekle beni mutlu eden oluşumdur. "bölücü,puşt,pkkcı" diyenlere istediğiniz neydi ki diye sormak gerekir? yıllarca teröre lanet okumadık mı? e, kardeşim bırakında hiç değilse bu yolu kullansınlar. çünkü biz istesek de istemesek de bu ülkede kürtler de yaşıyor ve demokrasiden bahsedilecekse, onların da sahip olması gereken haklar var. tabi, bu tür partilerin önünde büyük bir engel vardır: seçim barajı.
bgat
barajı aşamayarak meclise giremeyeceğini çok iyi bildiği için, özellikle güneydoğu bölgesinde pkk yandaşlı bağımsız adaylar koyarak akıllılık yaptığını sanan grup.
hergele
azınlığı temsil eden parti.22 temmuz 2007 genel secimlerinde 23 bağımsızla meclise girmiştir. pkk yanlısı bu partiye oy verenler nasıl bir zihniyete sahiptir bilemiyorum.
freagl dreams
demokratik yolları kapatıldığında beynini kullanıp halkını mecliste temsil edebilmesini "acı ama gerçek" olarak niteleyen insanlarla aynı ülkede yaşamak isteyenlerin partisi.
the cascinian
diledikleri gibi meclise bağımsız da olsa milletvekili sokan bu partinin geçen seçime göre çıkardığı oy da görülen düşüş fanatikler haricinde güneydoğu bölgesinde bölünme taraftarı olanların sayısının azaldığının göstergesidir.

zira bu ülkeyi eyaletlere bölelim diyen karakter kifayetsizliği yaşayan eski parti yöneticileri diledikleri gibi demokratik haklarını kullanabilirler. zira tek partinin kuracağı bir hükümette kimse onlara miinnet etmeyecektir.

kuracakları grup sayesinde meclis çatısı altında bizlere renkli sahneler izleme imkanı verecek olan bu partinin showlarını önümüzdeki günlerde hep birlikte izleme fırsatını yakalayacağız.

iyi seyirler türkiye...
matrax
devletin hiçbir zaman tek bir millet dahilinde oluşumunu tamamlayamayacağını,demokratikleşme adına diğer azınlıklara ve etnik gruplara da ihtiyaç duyulduğunu her fırsatta açık sözlülükle beyan eden siyasi oluşum
defektt
eyalet sisteminin türkiyeyi bölmek değil de,türkiye’yi bütünleştirmek oldugunu söyleyen, pkknın arka bahçesi olan bir parti.
filojiston
bu ülkenin çivisinin gitgide çıktığını gösteren oluşumlardan biridir,
demokratikmidir ,en az akp kadar
nufusları her iki partininde atatürkçülerden hızlımı artmaktadır, bence bu eğitim sistemiyle öyle
0 /

neden bekliyorsun?


bu sözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaştığın bir platform, hislerini tercüme eden özgür bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol