çorum dan adam çıkmaz

independence
hic tasvip etmedigim halde katilmadan da edemeyecegim yaygin cumle.demek bir zamanlar birilerinin agzi corumlular tarafindan bir hayli yakilmi$.askerde benim de ba$ima gelen kimi sebeplerden oturu cok genel olsa da yine de katiliyorum bu cumleye, elimde degil.
bulut
hikayesi şöyledir efenim:

çorumda her eşekten vergi alınmaya başlanır.bizim çorumlu eşegi yataga yatırır üzerine de bir örtü örter ve gelen teftişçilere yatakta yatan babamdır der.bu sebeptendir ki çorumdan adam çıkmaz derler.lakin çorumdan çok sevdiği bir arkadaşım çıkmıştır.sanırım bu hikaye rivayettir.
salome
cokca duymusumdur bu kategorizasyonu tipki "kurtlerden adam olmaz" gibi bir sey. 3 tanesi daga cikti diye adam olmayacaklarina kanaat getirildi, 5 tane corumlu’da birilerine kazigi sapladi, eee corumdan adam cikmaz elbette!
sepulturk
şehirlerarası yolculuklarda araba kullanırken her çorum’dan geçtiğinde kaza tehlikesi atlatan bireylerin ağzından istemsiz de olsa çıkan kelime. o taraflarda yola çıkanlara sorarsanız 19 numaralı plakalardan nasıl kaçtıklarını öğrenirsiniz. ha dediğim gibi tasvip emediğim bir laftır ama benim de demişliğim vardır.

neden bekliyorsun?


bu sözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaştığın bir platform, hislerini tercüme eden özgür bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol