cobie smulders

how i met your mother dizisinin robin’i. kendisi dizide haber bülteni sunuyor ve 6-7 ya da daha fazla köpeği ile yasıyor. diğer bir anekdot 82 kanada doğumlu eger diziyi izlemiş olanlarınız varsa internette arattıgınızda göreceğiniz manzara sizi oldukça şaşırtacak.
neredeyse dunyanin en guzel kadinlarindan birisi diyebilecegim kadar guzel bir kadin. guzeliginin yanina bir de rol yapma yetenegi eklenince ortaya inanilmaz bir bile$im cikiyor.
ülkemizde de gösterimde olan popüler komedi dizisi how i met your mother’da canlandırdığı robin scherbatsky rolüyle tanınan kanada’lı model ve oyuncu.


jacoba francisca maria smulders, 3 nisan 1982 tarihinde, vancouver, ingiliz kolimbiyası, kanada’da dünyaya geldi. hollanda kökenli bir ailenin çocuğu olan smulders, hollanda’lı olan büyük halası ile aynı adı taşımasından dolayı cobie lakabını kazandı.
dünyanın en zengin su altı yaşam alanlarından birisi olan vancouver’da büyüyen smulders, çocukluğunda su altı biyoloğu olmak istiyordu; fakat lisede tiyatroya ilgi sardı. lord byng lisesi’nden 2000 yılında mezun olmasının ardından model ajansları tarafından keşfedildi ve new york, paris, berlin, tokyo gibi dünyanın pek çok moda merkezinde modellik yaptı.

ilk oyunculuk deneyimini 2001 yapımı t.v. filmi candy from strangers’daki martina rolü ile yaşayan smulders, special unit 2, jeremiah, tru calling gibi pek çok dizide konuk oyuncu olarak yer aldıktan sonra 2005 yılında, how i met your mother adlı prime time komedi dizisinin kadrosuna katıldı. robin scherbatsky rolünü üstlendiği dizi izleyiciler tarafından çok beğenilince süresi uzatıldı ve altı sezonluk bir antlaşma imzalandı.

t.v. dizileri dışında sinema oyunculuğuna da soyunan smulders, 2006 tarihli escape, 2007 tarihli the storm awaits ve son olarak 2009 tarihlli the slammin’ salmon adlı sinema yapımlarında rol aldı.

çok iyi derecede ingilizce ve fransızca konuşan cobie samulders, nişanlısı taran killam ile beraber los angeles, kaliforniya’da yaşamakta. çiftin ilk çocuğu shaelyn cado killam, 16 mayıs 2009 tarihinde dünyaya geldi.


the avengers’da goruyoruz kendisini son olarak ama kendisine verilen rol o guzelligi yeterince gozterecek kadar buyuk bir rol degil. cok geri planda kalmi$ ama napalim, gorduk ya kendisini biraz da olsa, idare edicez artik.