cliff burton

goretomb
metallica’nin olen efsanevi bass gitaristidir.
grubu o raddeye getiren tek basina bir beste duzenleme soz yazari makinesidir.
konser performansi ise elimizde kayitlarinin az olmasina ragmen anlariz ki benzerleri ile kiyas edilemez.jason newsted seneler boyu boyle idol haline gelmis bir adamin yerine gruba katilmanin ve seyircinin tepkisini almanin acisini cekmistir ki kendisine haksizlik yapilmistir.
herastratus
www.orionturk.com adresinden hakkında bir hayli bilgiye ulasabileceginiz müzisyen. gercekten metallica ondan sonra çok geri gitti...
brahma
metallica grubunun ikinci basçısıdır.konsere giderken bütün grubun içinde bulunduğu karavanın kaza yapması sonucu hayatını kaybetmiştir.
capt it all
şu an metalikaya duyduğum saygının sevginin kaynağıdır bu müzikal deha. sadece ve sadece, bu deha o ünvan altında bulundu diyedir. jason onun için "bass gitarın jimi hendrix iydi", kirk, "şu ana kadar onu düşünmediğim tek bir gün yok" demiştir. metalika elemanları onun için gurubu los encılısdan san fıransiskoya taşımış çok da iyi etmiştir.

sadece orion dinlenilerek ne derece bir yeteneğe sahip olduğu sağlam kulaklar tarafından anlaşılabilir.

(cliff em all dan anladığımız kadarıyla) bass çalarken etrafla ilgilenmez, uzun saçlarını deli gibi sallar, sadece ve sadece gitarına odaklanır ve çalardı. çalarken kendinden geçerdi. vay be, keşke biraz daha yaşasa idi.

kill em all, ride the lightning ve muser of puppets de bassları o çalmıştır. zaten o 3 albüm de dünya metal tarihine kazınmıştır.

the call of ktulu da da deli gibi çalar. for whom the bell tolls da da hayvani çalar.

entrymi de lars gavadının şu sözleri ile noktalayayım bari;
"onun ölümünden sonra metalika ruhunu sattı. eğer o olsa idi black album ve load gibi saçmalıklara izin vermezdi".

cliff em all da, her müziksever tarafından izlenilmesi gereken bir başyapıttır. bu da benim sözüm olarak geçsin hadi.
newsted35
"otobüsün onun üzerinde olduğunu gördüm. bacakları otobüsün altından dışarı doğru çıkmıştı. delirmiştim. otobüs şoförü, hatırladıım kadarıyla, cliff’in altındaki battaniyeyi diğer insanlara vermek için çekip çıkarmaya çalıştığını hatırıyorum. gittim ve ona "sakın bunu yapma!" dedim. o adamı zaten öldürmek istiyordum. sarhoşmuydu yoksa buza mı çarptı bilmiyorum. tek bildiğim, o otobüsü sürüyordu ve cliff artık aramızda değil" --- james hetfield

neden bekliyorsun?


bu sözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaştığın bir platform, hislerini tercüme eden özgür bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol